Няколко въпроса Windows и разделяне на диск на дялове

Тук, ще е мястото за неща, незасягащи останалата част от форума, както и за оплаквания, и там подобни.

Модератор: Техническа поддръжка

Потребителски аватар
Бари
Ветеран
Ветеран
Мнения: 2522
Регистриран на: 20 фев 2006 23:51
Местоположение: Евертън

Няколко въпроса Windows и разделяне на диск на дялове

Мнениеот Бари » 17 сеп 2013 13:00

Здравейте! Вчера си разделих твърдия диск на лаптопа на 2 дяла, преди това беше само един. В новия дял всички имена на папки, файлове и т.н. се оцветиха в синьо. Това какво означава? При разделянето (от опцията Shrink на диск C: в Computer -> Manage -> Disk Management) зададох настройките на новия диск по подразбиране (Default). Форматът и на двата дяла е NTFS.

И още едно питане - ако разделя още няколко гигабайта от C:, който ми е стартиращия диск, след това мога ли да ги обединя с дискът, който снощи направих, и как? Като търсих информация за разделянето на диска на дялове в интернет, намерих как да ги разделя, но не и дали мога и как да обединявам дялове.

Използвам Windows 7, целта ми е да си преместя файловете, които искам да си запазя в други дялове на твърдия диск, за да инсталирам нов Windows на C:.

И може ли да ми препоръчате дали да си сложа Windows 7 или 8 на лаптопа Sony Vaio Sve151D11L
SONY SVE151D11L VAIO E Series intel CORE i3 Windows 7 64bit
500GB HD Intel CORE i3 - 2370M CPU 2.40GHz
Memory : 4.00 GB

Благодаря на отзовалите се :beer:
Поздрави,
Иван Иванов

Потребителски аватар
tyson
Ветеран
Ветеран
Мнения: 2714
Регистриран на: 08 яну 2005 04:00
Местоположение: Мontana

Re: Няколко въпроса Windows и разделяне на диск на дялове

Мнениеот tyson » 17 сеп 2013 17:26

Не съм разделял дялове с инструментите на Windows 7, но опитай да заделиш свободно място от С-то и след това с толкова да увеличиш другия дял. Ако не стане по този начин си изтегли някоя програма за разделяне на дискове, като partition Magic например. ;)
По отношение на втората ти част от въпроса Windows 7 или 8, ти казвам това недоразумение 8-цата изобщо не го слагай на лаптоп. То е правено изцяло за таблети и подобни. за лаптоп не става :nono:

Потребителски аватар
Бари
Ветеран
Ветеран
Мнения: 2522
Регистриран на: 20 фев 2006 23:51
Местоположение: Евертън

Re: Няколко въпроса Windows и разделяне на диск на дялове

Мнениеот Бари » 17 сеп 2013 20:23

tyson написа:По отношение на втората ти част от въпроса Windows 7 или 8, ти казвам това недоразумение 8-цата изобщо не го слагай на лаптоп. То е правено изцяло за таблети и подобни. за лаптоп не става :nono:


Ще ми се да ми го беше казал по-рано ........ Но нищо, ще свиквам.. Имам и Уин 7 на лаптопа (.iso), така, че ако тотално ми писне, мога да ги сменя веднага :)

Относно другата част от въпроса - след снощното отделяне на 170ГБ от 500, не можах да заделя още от първата част, въпреки, че имам 237ГБ свободни. Инструмента на Уиндоус ми казва, че мога да отделя само 9ГБ. Не, мерси.
Поздрави,
Иван Иванов

Потребителски аватар
qqboy
Новак
Новак
Мнения: 53
Регистриран на: 20 юли 2005 20:18
Местоположение: Козлодуй

Re: Няколко въпроса Windows и разделяне на диск на дялове

Мнениеот qqboy » 17 сеп 2013 21:54

Аз ползвам Acronis Disk Director 11. Пробвал съм всички сериозни програми, но Acronis Disk Director според мен е най-добрата програма за работа с дискове и дялове.
Ta onta ienai te panta kai menein ouden

Crash
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1051
Регистриран на: 12 фев 2007 19:24

Re: Няколко въпроса Windows и разделяне на диск на дялове

Мнениеот Crash » 18 сеп 2013 01:57

tyson написа:Не съм разделял дялове с инструментите на Windows 7, но опитай да заделиш свободно място от С-то и след това с толкова да увеличиш другия дял. Ако не стане по този начин си изтегли някоя програма за разделяне на дискове, като partition Magic например. ;)
По отношение на втората ти част от въпроса Windows 7 или 8, ти казвам това недоразумение 8-цата изобщо не го слагай на лаптоп. То е правено изцяло за таблети и подобни. за лаптоп не става :nono:

Обясни защо да не става ? аз съм с 8 от доста време и мога да каже че си е доста добре


Върни се в “ПЕРСОНАЛНИ ПРОБЛЕМИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост