Q:Проблем с драйвър

Тук, ще е мястото за неща, незасягащи останалата част от форума, както и за оплаквания, и там подобни.

Модератор: Техническа поддръжка

Потребителски аватар
Manqka
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1389
Регистриран на: 27 мар 2005 11:22
Местоположение: Mǿŋŧąńă
Контакти:

Q:Проблем с драйвър

Мнениеот Manqka » 22 окт 2013 15:57

от доста време се чудя и немога да разбера какво е това и как да го инсталирам винаги windowsa когато почва да инсталира автоматично стига до ето този драйвър и пише failed.. това стана като си сложих на лаптопа карта за бежичен интернет с флашка понеже лаптопа има има слод за сим карта която е под батерията и трябваше да си закупя този модул за да работи с интернет оператори като виваком мтел и глобул целта му е да няма преходника така наречената флашка странно че сичко работи , но интернета прекъсва постоянно , само този драйвър винаги не се инсталира и мисля че проблема с разпадането на връзката ми с интернета чрез симкартата е от него



ето това е драйвъра търсих но ненамерих и неоспях да го инсталирам някой ако разбира и може да ме посаветва ще съм благодарен
Изображение



а това е модула за интернета
Изображение

лаптопа е Dell XPS Studio 1340
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
jonov-km
Потребител
Потребител
Мнения: 103
Регистриран на: 06 мар 2013 23:24
Местоположение: Комощица

Re: Q:Проблем с драйвър

Мнениеот jonov-km » 22 окт 2013 17:54

Install nvidia MCP79 Chipset driver found on Dell's driver download page. I have a question for you btw, I have the exact system as you and have had issues since upgrading to Windows 7, like it doesn't always boot, or is extremely slow to boot. Have you had any such problems?

http://en.community.dell.com/support-fo ... 13606.aspx


http://www.dell.com/support/drivers/us/ ... egoryId=CS

Не ти прекъсва нета от това ;) но си го инсталирай и не давай на бозата да ти бърка в драйверите .
А това което си снимал ти е безжичната карта и няма нищо общо със мобилни оператори , кой и за какво те е накарал да го купиш ;) тоя лаптоп не е ли имал безжична карта та е трябвало втора да купуваш ?
Последна промяна от jonov-km на 22 окт 2013 18:03, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
jonov-km
Потребител
Потребител
Мнения: 103
Регистриран на: 06 мар 2013 23:24
Местоположение: Комощица

Re: Q:Проблем с драйвър

Мнениеот jonov-km » 22 окт 2013 17:57

:nono: del

Потребителски аватар
WangstA
VIP
Мнения: 2758
Регистриран на: 28 мар 2006 12:10
Местоположение: Light's Hope Chapel

Re: Q:Проблем с драйвър

Мнениеот WangstA » 23 окт 2013 15:14

jonov-km написа: :nono: del
:rofl: :rofl: :rofl: :thank:
AMD Phenom II X4 965 Quad Core Black Edition | FOXCONN A88GM Deluxe | 2x 4GB GEIL Black Dragon DDR3 1333MHz | Powercolor HD5750 1GB DDR5 | Corsair 600CX 600W | Windows 7 Ultimate x64 SP1 / Ubuntu 13.10 with KDE 4.11.2

Потребителски аватар
Manqka
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1389
Регистриран на: 27 мар 2005 11:22
Местоположение: Mǿŋŧąńă
Контакти:

Re: Q:Проблем с драйвър

Мнениеот Manqka » 23 окт 2013 15:39

никога не е имало такава карта в лаптопа даже когато е слагах трябваше да отлепя заводската лепенка да е сложа и по това видях че никога не е работило с тая карта само слота си седеше

какво да рабирам сега че Dell нестават за нищо по коментара ти :(
Изображение

Потребителски аватар
jonov-km
Потребител
Потребител
Мнения: 103
Регистриран на: 06 мар 2013 23:24
Местоположение: Комощица

Re: Q:Проблем с драйвър

Мнениеот jonov-km » 23 окт 2013 15:44

WangstA написа:
jonov-km написа: :nono: del
:rofl: :rofl: :rofl: :thank:

На какво се смееш :hm: не знам , но целта на дел беше да се изтрие поста от модератор че го пуснах неволно ;)
Нямам нищо против марката .

ПП. Нов ли си го взел ? не може да не е имал такава карта :nono:


Потребителски аватар
WangstA
VIP
Мнения: 2758
Регистриран на: 28 мар 2006 12:10
Местоположение: Light's Hope Chapel

Re: Q:Проблем с драйвър

Мнениеот WangstA » 23 окт 2013 16:52

http://www.dell.com/support/home/us/en/ ... l=en&s=dhs

detect service tag, свали си всички драйвери, инсталирай и гутоо :) а тоя копроцесор до колкото си спомням беше нещо от чипсет драйвера, или нещо друго подобно.
AMD Phenom II X4 965 Quad Core Black Edition | FOXCONN A88GM Deluxe | 2x 4GB GEIL Black Dragon DDR3 1333MHz | Powercolor HD5750 1GB DDR5 | Corsair 600CX 600W | Windows 7 Ultimate x64 SP1 / Ubuntu 13.10 with KDE 4.11.2

Потребителски аватар
Manqka
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1389
Регистриран на: 27 мар 2005 11:22
Местоположение: Mǿŋŧąńă
Контакти:

Re: Q:Проблем с драйвър

Мнениеот Manqka » 23 окт 2013 22:54

мерси оправих го :)

искам само да попитам защо като дам десен бутон на My computer -> proparties на РАМ памет пише 4,00 GB ( 2,00 usable) :huh: защо неработи със сичката рам памет какво толко ми взима от рамта като видеокартата е 256MB и съм с антивирусна AVG къде е останалата рам ?
Изображение

Потребителски аватар
jonov-km
Потребител
Потребител
Мнения: 103
Регистриран на: 06 мар 2013 23:24
Местоположение: Комощица

Re: Q:Проблем с драйвър

Мнениеот jonov-km » 24 окт 2013 11:18

Manqka написа:мерси оправих го :)

искам само да попитам защо като дам десен бутон на My computer -> proparties на РАМ памет пише 4,00 GB ( 2,00 usable) :huh: защо неработи със сичката рам памет какво толко ми взима от рамта като видеокартата е 256MB и съм с антивирусна AVG къде е останалата рам ?

Все пак кажете каква точно е версията на 7цата - защото
Инсталираната версия на Windows 7 (Например Windows 7 Starter Edition поддържа само 2 ГБ инсталирана памет.

За други решения прочетете статията
http://support.microsoft.com/kb/978610/bg

Има няколко допълнителни ситуации, които са причина използваемата RAM памет да е по-малко от очакваното. Тези проблеми и възможни решения са изброени тук:
Проверка на конфигурационните настройки на системата
Този проблем може да възникне, защото опцията Максимална памет е избрана неправилно. За да коригирате това, изпълнете следните стъпки:

Щракнете върху Старт
бутон "Старт"
, въведете msconfig в полето Търсене на програми и файлове и щракнете върху msconfig в списъка Програми.
В прозореца Системна конфигурация щракнете върху Разширени опции в раздела Стартиране.
Щракнете, за да махнете отметката от квадратчето Максимална памет, след което щракнете върху OK.
Рестартирайте компютъра.

Потребителски аватар
Manqka
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1389
Регистриран на: 27 мар 2005 11:22
Местоположение: Mǿŋŧąńă
Контакти:

Re: Q:Проблем с драйвър

Мнениеот Manqka » 24 окт 2013 15:34

windows 7 Ultimate 32bit пробвал съм го тоя начин нестава опитвах но се си пише едно и също иначе за биоса четох но нз как да го направя че несмя да бърникам там...кат неразбирам
Изображение

Потребителски аватар
WangstA
VIP
Мнения: 2758
Регистриран на: 28 мар 2006 12:10
Местоположение: Light's Hope Chapel

Re: Q:Проблем с драйвър

Мнениеот WangstA » 25 окт 2013 14:33

сложи си 64 битова операционна система
AMD Phenom II X4 965 Quad Core Black Edition | FOXCONN A88GM Deluxe | 2x 4GB GEIL Black Dragon DDR3 1333MHz | Powercolor HD5750 1GB DDR5 | Corsair 600CX 600W | Windows 7 Ultimate x64 SP1 / Ubuntu 13.10 with KDE 4.11.2




Върни се в “ПЕРСОНАЛНИ ПРОБЛЕМИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта