Проблем с ратване

Тук, ще е мястото за неща, незасягащи останалата част от форума, както и за оплаквания, и там подобни.

Модератор: Техническа поддръжка

jeremy1
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: 23 апр 2014 23:53

Проблем с ратване

Мнениеот jeremy1 » 23 апр 2014 23:59

Здравейте... нов съм в този форум и не знам каде точно да пусна тази тема.
Бях ратнат от някакъв наивник лесно си махнах рата но все пак може ли да се направи нещо ? имам му IP адреса и порт , от швеция е ... все пак Рат-а е законен но ако си го ползваш на твойте интернет връзки а не да вредиш на друг... ако някой може да помогне с нещо да пише на Л.С. :devil:
човека ползва платено прокси от швеция ... пробвах се да открия нещо но не можах... ако някой друг иска да опита... 91.235.168.220 порта на рат-а е 1177
Последна промяна от jeremy1 на 24 апр 2014 00:43, променено общо 1 път.

Cybercop
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 219
Регистриран на: 02 ное 2013 20:25

Re: Ратнат!

Мнениеот Cybercop » 24 апр 2014 16:06

jeremy1 написа:Здравейте... нов съм в този форум и не знам каде точно да пусна тази тема.
Бях ратнат от някакъв наивник лесно си махнах рата но все пак може ли да се направи нещо ? имам му IP адреса и порт , от швеция е ... все пак Рат-а е законен но ако си го ползваш на твойте интернет връзки а не да вредиш на друг... ако някой може да помогне с нещо да пише на Л.С. :devil:

Инсталирал си сам приложение, което позволява на непознат да осъществи контрол над системата ти и наричаш този, който контролира приложението наивник ?
На първо време - започни да работиш под потребителски акаунт.
Това, което наричаш "ратване" на нормален език е осъществяване на отдалечен достъп (контрол) от една система (машина) над друга. Напълно законна, необходима и често използвана дейност. Има десетки приложения за VNC.
Съмнявам се, че е наказуемо самото осъществяване на контрола, защото потребителят на контролираната машина сам си е инсталирал приложението. По скоро е наказуема кражбата на информация или други вреди, които могат да бъдат нанесени.

jeremy1
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: 23 апр 2014 23:53

Re: Ратнат!

Мнениеот jeremy1 » 24 апр 2014 18:32

Безсмислено беше да пускам тази тема тук, в този форум. Моля да ми бъде изтрита темата, а за теб, отгоре, бих ти написал един дълъг текст - прочети EULA и после говори дали е законно да ти "злорадстват" с личните данни.
Последна промяна от Destiny FIVE на 27 апр 2014 02:07, променено общо 3 пъти.
Причина: Кирилица!

Cybercop
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 219
Регистриран на: 02 ное 2013 20:25

Re: Ратнат!

Мнениеот Cybercop » 24 апр 2014 20:32

Понятие "злорадстване" с лични данни не съществува.
Има вреди или щети, причинени от унищожаване или злоупотреба с такива данни.
EULA лиценза определя условията, при които можеш да ползваш даден софтуер. Конкретният лиценз на програмата за отдалечен достъп, която си инсталирал не съм го виждал. Не е и задължително да го има. Тя може и да е под GPL или друг лиценз.
Отново те съветвам да прочетеш поста ми, защото не е с негативно съдържание.
Работата под потребителски акаунт ще ти спести доста бъдещи проблеми.
Колкото до "хахора", който ти е изпратил приложението - според мен, няма смисъл да го търсиш. Няма такава организация, която да се ангажира с разследване по повод на това, че ти е разгледал колекцията от филми или музика. Още повече, че съдържанието също може да е незаконно придобито.
Най- много, можеш да опиташ да го докладваш на собственика на прокси сървъра.


Върни се в “ПЕРСОНАЛНИ ПРОБЛЕМИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта