2 проблема с рутер -> телефон и лаптоп

Тук, ще е мястото за неща, незасягащи останалата част от форума, както и за оплаквания, и там подобни.

Модератор: Техническа поддръжка

Потребителски аватар
Бари
Ветеран
Ветеран
Мнения: 2522
Регистриран на: 20 фев 2006 23:51
Местоположение: Евертън

2 проблема с рутер -> телефон и лаптоп

Мнениеот Бари » 27 май 2014 16:40

Здравейте! Миналата седмица си взех един рутер BELKIN N150 - factory refurbished, т.е. не е нов, но го взех от разпространителя за Англия (в момента съм в Англия).
Откакто съм го инсталирал, имам един проблем с връзката между рутера и телефона: телефонът се свързва и след известно време се (обратното на свързва) дискънектва и не мога да се свържа отново. Първоначално рутерът имаше парола, и грешката, която ми изкарваше при повторен опит за връзка, беше Password incorrect. Очевидно не си бях сменял паролата! След рестарт на рутера, връзката беше успешна, но .. до следващо дискънектване.
Реших да махна паролата и да направя свързване само по мак адрес, и разреших Мак адресите на лаптопа и телефона ми. Сега отново се развързва и при повторен опит просто пише Saved (Запаметено) под името на мрежата, но никакви признаци за опит за свързване. Ако рестартирам рутера - свързва се. Понякога, но не винаги, ако "забравя" запаметените данни за мрежата от телефона, спра си WiFi, след това пак го пусна и направя нов опит - свързва се.

Свързах телефона на една приятелка и днес цял ден ми ползва интернета без проблеми. А моят телефон през това време се откачи от връзка още няколко пъти.

Сетих се да пробвам с лаптопа и да видя какво става (досега беше свързан с кабел). При безжичните мрежи той ДОРИ НЕ ОТКРИВА МРЕЖАТА МИ ?!?! А рутерът е на 1 метър растояние на стената над лаптопа. Прочетох в интернет, че ако са много близо, може да се получи разминаване на сигнала, затова се преместих в другия край на стаята - пак не я намира ??!??!

Та 2 проблема за момента с въпросния рутер.
Обадих се на техническа поддръжка на рутера и като чуха, че на приятелка телефонът не правил проблеми цял ден, отсякоха - проблемът е във вашия телефон и КРАЙ.. "Ние не сме САМСУНГ, свържете се с тях за техническа поддръжка".... А през същия телефон съм ползвал домашната ми мрежа в Монтана, университетската мрежа, както и мрежи на няколко приятели в България и Англия, винаги без проблеми.

Според вас проблемът на 100% ли е от телефонът ми? Самсунг Галакси Гранд Нео, купин преди месец и половина от България.
И второ, каква може да е причината лаптопът ми да не вижда мрежата ми, а в същото време намира други мрежи?

Благодаря много!
Поздрави!
Поздрави,
Иван Иванов

Потребителски аватар
funkivladi
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 355
Регистриран на: 01 яну 2008 21:15

Re: 2 проблема с рутер -> телефон и лаптоп

Мнениеот funkivladi » 27 май 2014 20:29

Ако си с андроид кит кат това с disconnect-a е известен проблем при повечето телефони. За лаптопа не знам.

Потребителски аватар
Бари
Ветеран
Ветеран
Мнения: 2522
Регистриран на: 20 фев 2006 23:51
Местоположение: Евертън

Re: 2 проблема с рутер -> телефон и лаптоп

Мнениеот Бари » 27 май 2014 21:42

funkivladi написа:Ако си с андроид кит кат това с disconnect-a е известен проблем при повечето телефони. За лаптопа не знам.


4.2.2. е, мисля, че е Jelly Bean.
Един приятел ще дойде по-късно да го види. Дано го оправи. Мерси !

ПС: Вече си виждам мрежата от лаптопа, но нещо не мога да се свържа. Ще проверя пак Мак адреса, да не съм го объркал нещо...
Поздрави,
Иван Иванов

Потребителски аватар
Бари
Ветеран
Ветеран
Мнения: 2522
Регистриран на: 20 фев 2006 23:51
Местоположение: Евертън

Re: 2 проблема с рутер -> телефон и лаптоп

Мнениеот Бари » 27 май 2014 23:15

Бях объркал МАК адреса. Не знаех, че има различни МАК адреси за блутуута, за безжична връзка, за кабелна и т.н.
Свързах си лаптопа без проблем (за момента).

Нещо, което промених в рутера, е, че промених типа връзка от 802.11b/g/n на 802.11n и за момента телефонът не ми се е изключил от мрежата все още. Все пак е минал само 1 час, ще видя докато си легна дали нещо ще се е случило. Доколкото знам, телефонът ми поддържа и трите типа връзки b/g/n (така прочетох в интернет в характеристиките му), но тайно се надявам, че оттам ще е проблемът и повече няма да имам проблем с връзката между него и рутера.
Поздрави,
Иван Иванов


Върни се в “ПЕРСОНАЛНИ ПРОБЛЕМИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта