КОНЦЕРТИ!

Няма лъжа! Това е мястото, което се посещава едновременно от метълисти, техно маниаци, хардкораджии, диско фенове, чалгаджии и много други. Ако не мислиш, че си от изброените не се притеснявай... и въпреки сутрешния махмурлук попитай за песента, на която се напи отново снощи!

Модератор: Техническа поддръжка

Потребителски аватар
`max
Модератор
Модератор

Re: КОНЦЕРТИ!

Мнениеот `max » 10 фев 2012 09:19

Тука не е добавено, че първите 20 билета поръчани от сайта на евентим, получават още един като подарък. ;)
You just stood there screaming,
fearing no one was listening to you.
They say the empty can rattles the most,
the sound of your own voice must soothe you
Hearing only what you want to hear,
and knowing only what you've heard.
You you're smothered in tragedy,
and you're out to save the world!

Потребителски аватар
MapTa
Редовен потребител
Редовен потребител

Мнениеот MapTa » 10 фев 2012 16:13

`max написа:Тука не е добавено, че първите 20 билета поръчани от сайта на евентим, получават още един като подарък. ;)

аз го прочетох някъде...
Ако не си част от решението, бъди част от проблема!

Потребителски аватар
down
Ветеран
Ветеран

Мнениеот down » 10 фев 2012 16:57

MapTa написа:
`max написа:Тука не е добавено, че първите 20 билета поръчани от сайта на евентим, получават още един като подарък. ;)

аз го прочетох някъде...

първите 20 печелят х*и с брада и тъй като си имам един такъв брадат мисля по натам да си купим билет. Имайки предвид и сериозноста на Аксел Розата е препоръчително да се изчака.
Изображение
Металиста е като пениса - колкото повече го мачкаш, по - твърд става!
По земята кръв се лее
и смъртта зловещо пее
падат черепи и кости
мрът чалгари ПРОСТИ!!!

Потребителски аватар
`max
Модератор
Модератор

Мнениеот `max » 19 мар 2012 12:04

Айде, сега казаха по радиото, че SOULFLY ще свирят на Loud Festivals на 3ти Юни. :yahoo: w00t

До момента групите са следните:

2 юни (събота):
W.A.S.P.
SYMPHONY X
BEHEMOTH
LACUNA COIL

3 юни (неделя):
SLAYER :rock:
SOULFLY :rock:
ANNIHILATOR
MESHUGGAH
ASPHYX :rock:

Изображение

Потребителски аватар
`max
Модератор
Модератор

Мнениеот `max » 09 апр 2012 11:42

Станаха ясни и последните групи за Sofia Rocks 2012:

katehizis.com написа:7 юли - събота
GODSMACK
TRIVIUM
CLAWFINGER
HEAVEN SHALL BURN
SCAR SYMMETRY
SWEET SAVAGE

8 юли - неделя
GUNS N' ROSES
IGGY AND THE STOOGES
KAISER CHIEFS
WITHIN TEMPTATION
UGLY KID JOE
LOU GRAMM - The voice of FOREIGNER

Доста тийнейджърски първи ден и доста олдскулски втори ден, поне по мое мнение. Има силни имена, сбирайте левове за билети и хайде по фестивалите. :rock:

Потребителски аватар
MapTa
Редовен потребител
Редовен потребител

Мнениеот MapTa » 11 апр 2012 16:02

Дали ще пускат билети само за 1 ден от феста или ще има билети само за двата дни?

Потребителски аватар
`max
Модератор
Модератор

Мнениеот `max » 11 апр 2012 16:31

За Sofia Rocks са само двудневни. :hi:

PS: In the meantime...
Изображение

:drool: :rock: :rock: :rock:

Потребителски аватар
MapTa
Редовен потребител
Редовен потребител

Мнениеот MapTa » 11 апр 2012 16:37

Жалко... честито на теб :)

Потребителски аватар
dEnisLaw
Администратор
Администратор
Контакти:

Мнениеот dEnisLaw » 11 апр 2012 17:48

Рок фестивалът "Берксток" ще бъде възстановен след прекъсване от седем години, съобщи организаторът на проявата Даниел Каменов пред БТА. Той ще се състои в Берковица на 29, 30 юни и 1 юли, в него ще участват 40 рок групи от България и чужбина. "Берксток" ще остане безплатен рок фестивал, заявяват организаторите. [прочети повече]
Изображение
Думите отлитат, написаното остава!

Crash
Ветеран
Ветеран

Мнениеот Crash » 27 апр 2012 15:26

Кой ще ходи на Metallica със сигурност ?

Потребителски аватар
`max
Модератор
Модератор

Мнениеот `max » 27 апр 2012 15:33

Аз и още трима приятели. ;)

ПП: Ако говориш за Сърбия де... :hi:

Потребителски аватар
`max
Модератор
Модератор

Мнениеот `max » 09 май 2012 07:04

Ооооо да! Който бил - бил! Случи се една моя отдавнашна мечта - да чуем My Friend of Misery ( :bow: ) на живо. А то се оказа, че не само я чух, ама и гледах как я изпълняват от 2 метра разстояние. :ch: :ch: :ch: :rock:

По-късно ще пиша още впечатления, че сега банята и кревата. :rock:

Та... моите впечатления от концерта.
Gojiria, не ги бях слушал досега. Нарочно не исках да чувам техни песни, за да ме изненадат (следователно приятно или неприятно) на концерта. Не мога да кажа, че им разбрах нещо от приказките - узвочението им беше доста лошо. Китарата на вокалиста даже отказа на няколко пъти. Ама като цяло, успяха да създадат концертната атмосфера. Харесаха ми, че са енергични и се раздаваха напълно. Обаче, не мога да кажа, че съм доволен от Machine Head. По принцип не съм им голям почитател и си мислех, че това ще се промени в Белград. Оказа се, че все още не ми е кеф да ги слушам по-сериозно. Като за начало, имам чувството, че свириха една и съща песен няколко пъти (както се казва). А и Robb Flynn като че ли беше вързан за микрофона - през целия им сет не мръдна на повече от три метра от него, само когато се налагаше да сменя китарите. Честно казано, по едно време тотално забравих, че има някой на сцената. И като гледам около мен положението беше същото. Отначало бурно посрещане, но към края всеки си говореше с някого до него. Публиката се разбушува по-сериозно само няколко пъти - при споменаването на Metallica и при споменаването на Белград. Това е...

И разбира се след сета на Machine Head, дойде и безкрайния саудчек на Metallica, който имаш чувството, че продължава повече от месец. Верно, че излязоха с двайсетина минути закъснение но най-накрая се чу интрото The Ecstasy of Gold на Ennio Morricone (в момента настръхнах!), с което Metallica започват почти всеки техен концерт. И след него - лелееее... Разбира се, следващите два часа минаха толкова бързо, че няма накъде. Сетлистата ме разби. Тотално ме разби! Лично аз очаквах да почнат с четири-пет от стандартните им песни за начало на техен концерт (Creeping Death, Fuel, For Whom the Bell Tolls и т.н.). След това да изсвираят целия Черен албум (пак настръхнах, хахахахаха) и да завършат с три-четири песни от финалните за техен концерт (Master of Puppets, One, къса песен от Kill 'Em All, песен от Garage Inc. и накрая Seek and Destroy). Осъзнах, че съм в грешка още на интрото на Hit the Lights. Master of Puppets не мисля, че има нужда от коментар. И после The Shortest Straw!!!!!!!!!!!!! Мамка му, чух The Shortest Straw на живо! :bow: И след още две песни на видео стената пуснаха интро-клипче за Черния албум! Изсвириха го отзад-напред, което за мене беше много приятна изненада. Както казах по-горе, отгодини си търся My Friend of Misery (и The Struggle Within) на живо изпълнение, а сега ги чух една след друга! Сбъдната мечта! Това, което ме изуми най-много беше, че изсвириха целия албум без почивка! Общо взето за първите 17 песни почивка почти нямаше (като изключим видео-интрото на Черния албум, което беше неповече от три минути). Нещо, което (предполгам) се дължи на късмета, че това беше втори концерт от краткото им европейско турне, и те все още не са изморени от път и изпълнения. Лично аз очаквах да ги свирят изключително бързо и претупано - е оказа се, че греша (поне от моя гледна точка) бяха със същото темпо като в албума (поне песните от него, които най-много очаквах да чуя). Разбира се за песента Nothing Else Matters (която никога не съм одобрявал, но въпреки това тотален хит), на която по принцип си правят почивката (Джеймс Хетфлийд пее почти половината сам), сега я изпълниха четиримата, при това с допълнителния последен припев, което се случва изключително рядко. Абе, общо взето по изпълнението на черния албум нямаше абсолютно никаква забележка. Накрая на "бис" изпълниха Fuel, която лично аз се надявах поне този път да я спестят - е такъв ми бил късмета.
Ама въпреки очевидните проблеми с осветлението (за които дори самият Джеймс Хетфийлд спомена), с ръка на сърцето мога да кажа, че това е най-добрия концерт на Metallica на който съм присъствал! С нетърпение ги очаквам на следващата им визита, около нашата държава, ако не при нас, разбира се! Кофтито след концерт на Metallica e, че един-два не ми се слушат, защото както каза един "Много е тегаво да слушаш Металика след концерт на Металика". И разбира се гласа ми - известно време няма да го има, ХАХАХАхАХХА, жертва, която бих давал поне 2-3 пъти в годината, че ако не и по-често.

И съвсем сериозно мога да кажа, че които се е чудил да иде или не, и в крайна сметка се е отказал, е изпуснал историческо събитие в концертния живот на Метъл великаните!

Ето и няколко снимки. За жалост батериите на фотоапарата свършиха в началото на сета на Metallica и затова няма много снимки, но пък от друга страна, не бях отишъл да снимам. :rock: Плюс това, доста е трудно да фокусираш с фотоапарат, когато те бутат от шест страни.

Изображение Изображение Изображение
Знамето на Harvester of Sofia на първо място в Snake Pit-а. :rock:

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение

Потребителски аватар
`max
Модератор
Модератор

Мнениеот `max » 28 май 2012 18:45

Ще се гледаме ли на СЛЕЯР? :rock: :rock: :rock: :humanmicefortheangelofdeath: :rock: :rock:

Потребителски аватар
latzi
Новак
Новак

Мнениеот latzi » 28 май 2012 18:48

Много кинти бее баси и работата. На тая криза как човек да иде да се кефи пак.
Челно с 70!

Потребителски аватар
`max
Модератор
Модератор

Мнениеот `max » 28 май 2012 18:51

55 лева пет групи (или 99 лева за десет) от световно ниво, не са никак много. :clap: Ама разбира се, винаги има по-важни неща от това и затова всеки си преценява. ;)

Върни се в “МУЗИКА”