Проблем с "Windows"

Искате най-новия Photoshop. Нуждаете се отчаяно от "по-лека" антивирусна. Чудите се как да изрежете част от видеоклип или сте си свикнали с Microsoft Office 2003, но не го намирате? Потърсете помощ тук!

Модератор: Техническа поддръжка

Потребителски аватар
ChinoMoreno
Ветеран
Ветеран
Мнения: 809
Регистриран на: 17 юли 2006 14:27
Контакти:

Проблем с "Windows"

Мнениеот ChinoMoreno » 17 сеп 2014 17:42

Не знам каква точно "гад" съм прихванал, но не ми дава изобщо да отварям "C:\", а като "чукна" диска в "Windows"-а, докато "load"-ва ми дава грешки 4, 7 и някакви подобни, и не мога да си форматирам "C:\". На "Safe Mode" само се рестартира. Ако някой може да помогне, сега е момента.
All I want in life is to be happy ... It seems funny to me, how fucked things can be. Everytime I get head I feel more fuckin' dead...

Cybercop
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 219
Регистриран на: 02 ное 2013 20:25

Re: problem s windows

Мнениеот Cybercop » 17 сеп 2014 18:17

Сваляш на друг компютър (или този от който пишеш) от тук http://distrowatch.com/?newsid=08535 един образ за твоята архитектура на процесора и го записваш на диск с опцията "Запис на образ (burn image)". След това, настройваш компютъра с повредения Windows да бутва първо от CD, поставяш диска в устройството и стартираш системата от жив диск.
След това стартираш gparted (редактора на дялове), избираш от таблицата с дялове, който си поискаш дял и го форматираш в каквато искаш файлова система. Ако е заключен - с десен бутон на мишката върху него го отключваш, за да можеш да го редактираш. Имаш и възможност да си спасиш данните от въпросният дял, като преди форматирането ги прехвърлиш на флашка или на друг дял.

Потребителски аватар
ChinoMoreno
Ветеран
Ветеран
Мнения: 809
Регистриран на: 17 юли 2006 14:27
Контакти:

Re: problem s windows

Мнениеот ChinoMoreno » 17 сеп 2014 20:37

Нямам записвачка, а положението е критично. Други идеи как да му "набия" формат?
All I want in life is to be happy ... It seems funny to me, how fucked things can be. Everytime I get head I feel more fuckin' dead...

Потребителски аватар
--={ReSco}=--
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 643
Регистриран на: 02 май 2006 12:18

Re: Проблем с "Windows"

Мнениеот --={ReSco}=-- » 18 сеп 2014 06:54

С това което ти даде Cybercop по-горе ще стане, просто използвай XBOOT ( ot tuk: http://www.pendrivelinux.com/xboot-mult ... b-creator/ ), за да си направиш USB флашка с виртуалната машина и дейстай смело. Можеш да опиташ и с Hyrens но след като нямаш записвачка - пак ще трябва да ползваш XBOOT, за да го запишеш (разбира се има и други програми - тази е само примерна.


Върни се в “СОФТУЕР”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта