Търся интернет драйвъри!

Искате най-новия Photoshop. Нуждаете се отчаяно от "по-лека" антивирусна. Чудите се как да изрежете част от видеоклип или сте си свикнали с Microsoft Office 2003, но не го намирате? Потърсете помощ тук!

Модератор: Техническа поддръжка

Потребителски аватар
th3pr0
Новак
Новак
Мнения: 69
Регистриран на: 11 ное 2013 22:39
Местоположение: Монтана
Контакти:

Търся интернет драйвъри!

Мнениеот th3pr0 » 27 юли 2015 22:46

Здравейте
Търся интернет драйвъри за за Windows XP (64 bit, SP1)
- Broadcom NetLink (TM) GigaBit Ethernet Driver
- Qualcomm Atheros AR956x Wireless Network Adapter
И точно тук ще се запитате "защо не си ги търси сам а пита нас".. Ами питам вас защото може да сте ги виждали някъде за Windows XP 64bit и това е форум на интернет доставчик.
Аз намирам някакви за 32 bit-ов и за Win7,8 И т.н. От време на време намирам точно като за този (които търся) но не стават.

Това е windows-а за които говоря - (http://zamunda.net/banan?id=NzYzAzADhxe ... EbDa&hit=1 НЕ Е РЕКЛАМА!)

Благодаря ви предварително! :beer:

Потребителски аватар
--={ReSco}=--
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 643
Регистриран на: 02 май 2006 12:18

Re: Търся интернет драйвъри!

Мнениеот --={ReSco}=-- » 28 юли 2015 06:47

- Broadcom NetLink (TM) GigaBit Ethernet Driver

Драйвери - ТУК

Qualcomm Atheros AR956x Wireless Network Adapter

Драйвери -ТУК

Потребителски аватар
th3pr0
Новак
Новак
Мнения: 69
Регистриран на: 11 ное 2013 22:39
Местоположение: Монтана
Контакти:

Re: Търся интернет драйвъри!

Мнениеот th3pr0 » 28 юли 2015 12:00

Не стават, брато... Нито има интернет, нито се показват в Device Manager, нито пък става нещо. Единственото нещое, че са съвместими със системата. :(
На Windows 7 и 8 стават, но аз искам на Windows XP

Потребителски аватар
--={ReSco}=--
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 643
Регистриран на: 02 май 2006 12:18

Re: Търся интернет драйвъри!

Мнениеот --={ReSco}=-- » 28 юли 2015 20:09

Случва се, но хайде сега да опиташ с нещо от този сорт - Цък Това е диск с драйвери, ако се поровиш в торентите можеш да намери и други подобни. Според мен с тях можеш и да успееш да намериш драйвери. Успех!

Потребителски аватар
th3pr0
Новак
Новак
Мнения: 69
Регистриран на: 11 ное 2013 22:39
Местоположение: Монтана
Контакти:

Re: Търся интернет драйвъри!

Мнениеот th3pr0 » 28 юли 2015 21:56

Ами днес разбрах, че този Windows XP които съм свалил има проблеми с драйвърите (каквито и да са те..) На моя лаптоп Acer Aspire E1-570G никога не са ми давали диск с драйвъри. Никога не съм се сещал да пробвам с готови драйвъри от замунда за което много ти благодаря! Утре ще опитвам и ще напиша ако има нещо :)

Потребителски аватар
--={ReSco}=--
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 643
Регистриран на: 02 май 2006 12:18

Re: Търся интернет драйвъри!

Мнениеот --={ReSco}=-- » 29 юли 2015 06:52

Ако пак се окаже, че някой драйвер липсва ще трябва да отидеш в Device Manager-а и да намериш въпросния драйвер - ще има жълт триъгълник с удивителен (ако правилно си спомням) и щом отвориш Properties на последния там Device (пиша по спомени) ще има едно падащо меню и от долу изписани много букви и цифри нещо от сорта I/O 1234&876.... копираш ги и по тези данни го търсиш в Google!
Ако си се насочил към 64 битовата версия на ХР само защото лаптопа е с 4 GB RAM то по-добре си сложи нормално ХР 32 битово да не береш ядове. И отново внимавай с дистрибуциите които теглиш на ХР от мрежата много от тях са "тунинговани" с почти всички ъпдейти и след инсталацията ще се получат крашове и проблеми - преди да ги теглиш чети внимателно коментарите на другите под торентите - кой и какви проблеми е имал!
Успех!

Потребителски аватар
th3pr0
Новак
Новак
Мнения: 69
Регистриран на: 11 ное 2013 22:39
Местоположение: Монтана
Контакти:

Re: Търся интернет драйвъри!

Мнениеот th3pr0 » 29 юли 2015 20:00

Лаптопа е 6GB рам а не 4 :). Пробвах това което ми каза за буквите и цифрите. Написах го в Google и не намери нищо.
Пробвах с друг Windows XP x64 но като го инсталирам половината файлове не може да ги копира, какво да говорим...
Насочил съм се към 64 bit-ов понеже и RAM-та е 6GB а процесора x64 bit-ов и не мисля, че е хубаво да съм с 32 bit-ов windows (има хубави параметри и искам да ги използвам на макс). :)

Потребителски аватар
--={ReSco}=--
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 643
Регистриран на: 02 май 2006 12:18

Re: Търся интернет драйвъри!

Мнениеот --={ReSco}=-- » 29 юли 2015 20:57

Кофти тръпка. Щом е с 6гб РАМ ще ти трябва 64 битова операционна система. Опитай да прехвърлиш ISO-то на усб, защото може оптичното устройство да не го чете хубаво. можеш да ползваш това - http://www.isotousb.com/
Онова което не ти е дало резултат при търсенето е трябвало да го поизтриеш малко да останат само част от цифрите и буквите, но е възможно и да няма драйвери. Какво казва сайта на производителя - предлагат ли драйвери за ХР? С една 7-ца ще си върви добре според мен - при толкова памет няма как иначе, но носталгията по добрия стар ХР е разбираема.
Опитай и този релийз - ЛИНК
Ако ти се занимава можеш да опиташ да сложиш Windows 2003 server, но ще трябва да си поиграеш за да се получи хубаво и да можеш да си го ползваш като настолна ОС, пък и проблема с драйверите ще си остане според мен. Повечето производители вече не пишат драйвери за ХР и ще е голяма играчка докато се намерят.

Потребителски аватар
th3pr0
Новак
Новак
Мнения: 69
Регистриран на: 11 ное 2013 22:39
Местоположение: Монтана
Контакти:

Re: Търся интернет драйвъри!

Мнениеот th3pr0 » 29 юли 2015 22:15

Ех, ще трябва да почакам защото сега хич не може да си инсталирам ос... В магазина до нас са свършили дисковете, а пък от яд счупих флашката. :cry:
Знаеш ли от къде мога да си взема дискове (някъде из центъра защото имам излизане), че не ми се обикаля да търся?

Потребителски аватар
--={ReSco}=--
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 643
Регистриран на: 02 май 2006 12:18

Re: Търся интернет драйвъри!

Мнениеот --={ReSco}=-- » 30 юли 2015 06:58

На центъра има от къде - Алпиата - това е след ОББ по едни стъпалца, другия вариант е от книжарницата Батко Джони и там имаше преди. /За Монтана става реч, нали?/

Потребителски аватар
th3pr0
Новак
Новак
Мнения: 69
Регистриран на: 11 ное 2013 22:39
Местоположение: Монтана
Контакти:

Re: Търся интернет драйвъри!

Мнениеот th3pr0 » 30 юли 2015 12:44

Естествено, че да :)

Потребителски аватар
th3pr0
Новак
Новак
Мнения: 69
Регистриран на: 11 ное 2013 22:39
Местоположение: Монтана
Контакти:

Re: Търся интернет драйвъри!

Мнениеот th3pr0 » 30 юли 2015 22:06

Този Windows XP за който ми беше дал Link е премахнат.. :(

Потребителски аватар
--={ReSco}=--
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 643
Регистриран на: 02 май 2006 12:18

Re: Търся интернет драйвъри!

Мнениеот --={ReSco}=-- » 31 юли 2015 06:56

Ето ти още един Windows XP Pro x64 VL SP2 en-US Oct13

Потребителски аватар
th3pr0
Новак
Новак
Мнения: 69
Регистриран на: 11 ное 2013 22:39
Местоположение: Монтана
Контакти:

Re: Търся интернет драйвъри!

Мнениеот th3pr0 » 31 юли 2015 11:48

Тези дни заминавам за Испания. След 14-ти Август ще съм тук и ще продължим темата!


Върни се в “СОФТУЕР”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта