проблем с диктофон и памет на mp3

Централен процесор, дънна платка, оперативна памет, мишка, клавиатура, монитор, принтер... Да изреждам ли още? Проблеми, оплаквания и информация за тези неща тук!

Модератор: Техническа поддръжка

winni
Новак
Новак
Мнения: 7
Регистриран на: 07 ное 2013 22:51

проблем с диктофон и памет на mp3

Мнениеот winni » 07 ное 2013 22:58

Здравейте,
Имам от няколко години една мп3-ка, модел DIVA FX-25, от време на време си правя аудиозаписи с диктофона за разни важни неща, които трябва да запомня. Днес обаче не иска да записва - включвам диктофона, но когато го изключа, за да приключи записа, ми показва, че запис не е направен. Сега я включих към компютъра, за да мога поне предишните записи да си прехвърля, но не иска и това да направи. Не иска и да ги пусне да ги слушам - точно тази седмица се оказаха важни неща, които бях записала, а сега няма достъп до тях! Някой може ли да ме посъветва какво да направя?

Cybercop
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 219
Регистриран на: 02 ное 2013 20:25

Re: проблем с диктофон и памет на mp3

Мнениеот Cybercop » 07 ное 2013 23:13

Ако може, да забравим за такива изрази като "иска" и "не иска".
Когато включиш устройството към компютър, системата намира ли носителя на информация (картата памет) ?
Има голяма вероятност да се е повредил.

winni
Новак
Новак
Мнения: 7
Регистриран на: 07 ное 2013 22:51

Re: проблем с диктофон и памет на mp3

Мнениеот winni » 08 ное 2013 00:43

Съжалявам, че не се изразявам по правилния начин, но пиша тук точно понеже почти нищо не разбирам от електроника, макар че ползвам такава. MP3ката не е с карта памет, а е като флашка. Компютърът разпознава устройството, мога да видя файловете, които са на него, но когато се опитам да ги отворя с някоя програма или да ги копирам, компютъра забива и не мога да направя нищо, ако не махна mp3ката.
Когато пък се опитах да я включа и да прослушам записите, ми показва или че изобщо няма файлове, или пуска само няколко секунди.

Потребителски аватар
nekuf
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 285
Регистриран на: 20 юни 2011 15:31
Местоположение: Монтана

Re: проблем с диктофон и памет на mp3

Мнениеот nekuf » 08 ное 2013 13:05

Скапала се е нещо, аз имам една мп3-ка дива с която си правех кросчета до благово и после взе от време на време сама да се изключва, да ми изчезват файловете и тем подобни. Обаче не си мисли да си купуваш от новите мп3-ки, много по бързо се скапват последната ми мп3-ка правеше същите проблемикаквито описваш но със мп3 песни а не записи. Може би ако се посъветваш с някой техник би ти дал по адекватен отговор за това какво да правиш

Потребителски аватар
bat sali
Новак
Новак
Мнения: 18
Регистриран на: 02 ное 2013 18:51

Re: проблем с диктофон и памет на mp3

Мнениеот bat sali » 08 ное 2013 21:07

nekuf написа:Скапала се е нещо, аз имам една мп3-ка дива с която си правех кросчета до благово и после взе от време на време сама да се изключва, да ми изчезват файловете и тем подобни. Обаче не си мисли да си купуваш от новите мп3-ки, много по бързо се скапват последната ми мп3-ка правеше същите проблемикаквито описваш но със мп3 песни а не записи. Може би ако се посъветваш с някой техник би ти дал по адекватен отговор за това какво да правиш

Флашките и всички карти имат определен брой цикли на запис и възпроизвеждане . Това трябва да се има предвид . Не съм сигурен дали е това , но и това е възможно. Опитай да я форматираш от компютъра. Иначе на хубавите памети им дават около 10000 цикъла на запис , ама като се има предвид че повечето са китайски , са и по малко. Ако устройството е използвано повече от година и половин , две и често е записвано , то съвсем е възможно да има клетки които са сдали багажа. Затова един съвет: правете си архив на важните неща и на друг носител -напр. диск

winni
Новак
Новак
Мнения: 7
Регистриран на: 07 ное 2013 22:51

Re: проблем с диктофон и памет на mp3

Мнениеот winni » 10 ное 2013 10:32

Значи ме съветвате да я форматирам и да видя дали ще се оправят нещата? Но на мен са ми по-важни записаните вече неща. Дали като я форматирам, после ще мога да възстановя файловете? Преди няколко години без да искам си форматирах една карта и после използвах една програма (мисля, че се казваше Recuva), която ми възстанови всички файлове, освен един. Ясно е, че ще си купувам нова mp3-ка, защото прото ми трябва, така че можете ли да ми препоръчате марка, която е качествена (относително), но не много скъпа, защото сега съм закъсала. А тази mp3-ка я имам от 6 години, явно й е било време. Благодаря за всички отговори!

Cybercop
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 219
Регистриран на: 02 ное 2013 20:25

Re: проблем с диктофон и памет на mp3

Мнениеот Cybercop » 10 ное 2013 11:16

Не разчитай на възстановяване след форматиране. Не е гарантирано. Ако получиш достъп до данните ги прехвърли преди форматирането.
Не разбрах - имаш ли достъп до носителя през файловият мениджър или не ?

Колкото до новото устройство - не разчитай на качество при никоя марка. Всички, без най- скъпите, като тези на нахапаната ябълка са евтина китайска изработка.
Само фирменото лого и цените са различни. Избираш едно, което те устройва като параметри и се надяваш да си уцелила такова, което няма скоро да се развали.
Имам лош опит с NEO, затова, това е единствената марка, която не ти препоръчвам.

winni
Новак
Новак
Мнения: 7
Регистриран на: 07 ное 2013 22:51

Re: проблем с диктофон и памет на mp3

Мнениеот winni » 10 ное 2013 11:50

Cybercop написа:Не разчитай на възстановяване след форматиране. Не е гарантирано. Ако получиш достъп до данните ги прехвърли преди форматирането.
Не разбрах - имаш ли достъп до носителя през файловият мениджър или не ?

Не знам какво точно имаш предвид. Това, което се получава, е, че компюъра разпознава устройството, показва ми файловете, но щом спра мишката на някой от тях - и Уиндоус Експлорър блокира и трябва да махна mp3-ката, за да започне да работи отново. предполагам, че това означава не.
ПП: Сега трябва да спомена, че опитах да копирам цялата папка, при което се копира само един файл и след това копирането спира.
Последна промяна от winni на 10 ное 2013 12:13, променено общо 1 път.

Cybercop
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 219
Регистриран на: 02 ное 2013 20:25

Re: проблем с диктофон и памет на mp3

Мнениеот Cybercop » 10 ное 2013 12:08

Вече съм забравил, какви опции имаше Windows-explorer. Когато отвориш носителя, вместо с мишката, опитай с команди "Избиране на всички" и "Копиране" от менюто на файловият мениджър.
http://s19.postimg.org/41co290oj/selectall.png
Има и друг начин, но не знам, работила ли си някога с Live CD.

winni
Новак
Новак
Мнения: 7
Регистриран на: 07 ное 2013 22:51

Re: проблем с диктофон и памет на mp3

Мнениеот winni » 10 ное 2013 12:15

Ще опитам и така, както казваш.
Не, не съм ранотила с Live CD, какво точно представлява и откъде мога да го изтегля?

Cybercop
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 219
Регистриран на: 02 ное 2013 20:25

Re: проблем с диктофон и памет на mp3

Мнениеот Cybercop » 10 ное 2013 12:22

Засега, опитай от менютата и ако е необходимо, и от друг компютър.
Live CD - тата са Linux дистрибуции, които са с опция да се стартират и да се работи с тях само от диска (без инсталация). Някои от тях, като GParted и Parted Magic са с включени програми за редактиране на дялове, резервни копия на системата и т.н. Полезно е да имаш такъв диск подръка, защото може да ти се наложи да източиш данните при неработеща система или да форматираш диска на новозакупен лаптоп, който инсталаторът на Windows не разпознава.

winni
Новак
Новак
Мнения: 7
Регистриран на: 07 ное 2013 22:51

Re: проблем с диктофон и памет на mp3

Мнениеот winni » 10 ное 2013 14:21

За съжаление, не се получи :( . Ще опитам да намеря такъв диск, дано така да стане.

Cybercop
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 219
Регистриран на: 02 ное 2013 20:25

Re: проблем с диктофон и памет на mp3

Мнениеот Cybercop » 10 ное 2013 14:40

Кажи ми, ако обичаш, каква е архитектурата на процесорът ти ?

winni
Новак
Новак
Мнения: 7
Регистриран на: 07 ное 2013 22:51

Re: проблем с диктофон и памет на mp3

Мнениеот winni » 10 ное 2013 15:14

Не знам какво имаш предвид под архитектура на процесора, но в документите на лаптопа намерих това за процесора:
Intel® Core™2 Duo Mobile Processor T5900 2.2 GHz, 800MHz, 2MB L2 Cache

Cybercop
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 219
Регистриран на: 02 ное 2013 20:25

Re: проблем с диктофон и памет на mp3

Мнениеот Cybercop » 10 ное 2013 15:43

Архитектурата е x86-64 (популярна е и като AMD64 и още няколко наименования)
Това ми трябваше, за да разбера, кой образ да ти препоръчам.
Оказа се, че PMagic вече е платена.
Затова, свали този образ на 64 битово Lubuntu
http://cdimages.ubuntu.com/lubuntu/releases/saucy/release/lubuntu-13.10-desktop-amd64.iso
Запиши образа на DVD с опцията Burn Image (Запис на образ).
След, като записът приключи, рестартирай компютъра, като дискът е в устройството, Ако BiOS е настроена да бутва първо от CD, системата ще стартира от диска. При влизане избираш български език и опцията "Пробвайте Lubuntu без изнсталация". След като стартира графичната среда, свързваш устройството към компютъра и файловият мениджър отваря носителят. Копираш файловете и най добре ги прехвърли на флашка.
След това кликаш на менюто и в подменюто "Системни инстарументи", стартираш gparted (редактора на дялове). Горе, вдясно избираш носителя на информация от MP3 плеъра -dev/sdb (внимавай да не избереш твърдият си диск - dev/sda) и следваш стъпките, които съм пуснал в темата за картата,която е под твоята тема. Ако има знак, подобен на ключ върху дяла, кликни с десен бутон върху него, демонтирай го и тогава го обработи. http://s19.postimg.org/c35yh9prn/unmount.png
След като рестартираш компютъра и извадиш диска ще стартира Windows.
Ако дискът не бутне, тогава отваряш BiOS и от стартовите опции го настройваш да бутва от CD, преди HD.
Ако не можеш да се справиш - повикай някой познат или отнеси устройството при него.


Върни се в “ХАРДУЕР”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта