Проблем при стартиране на компютъра!

Централен процесор, дънна платка, оперативна памет, мишка, клавиатура, монитор, принтер... Да изреждам ли още? Проблеми, оплаквания и информация за тези неща тук!

Модератор: Техническа поддръжка

Потребителски аватар
qqboy
Новак
Новак
Мнения: 53
Регистриран на: 20 юли 2005 20:18
Местоположение: Козлодуй

Re: Проблем при стартиране на компютъра!

Мнениеот qqboy » 26 ное 2013 17:18

Нали щяхме да спираме! Не нося шапка. На аватара ми е един от най-великите хора на ХХ век - Владимир Семёнович Высоцкий!
Ta onta ienai te panta kai menein ouden

Потребителски аватар
WangstA
VIP
Мнения: 2758
Регистриран на: 28 мар 2006 12:10
Местоположение: Light's Hope Chapel

Re: Проблем при стартиране на компютъра!

Мнениеот WangstA » 26 ное 2013 17:30

какво общо има висоцки в случая?

и защо по дяволите четейки какво си писал и гледайки изказа ти ми напомняш за един възрастен клиент от същия град дето обясняваше че е от държавна сигурност, и ако не му се оправи телевизията на момента "ще стане лошо"...
Айде моля те ако ще водим някакъв разговор намали егото и слез на земята... ;)
AMD Phenom II X4 965 Quad Core Black Edition | FOXCONN A88GM Deluxe | 2x 4GB GEIL Black Dragon DDR3 1333MHz | Powercolor HD5750 1GB DDR5 | Corsair 600CX 600W | Windows 7 Ultimate x64 SP1 / Ubuntu 13.10 with KDE 4.11.2

Потребителски аватар
qqboy
Новак
Новак
Мнения: 53
Регистриран на: 20 юли 2005 20:18
Местоположение: Козлодуй

Re: Проблем при стартиране на компютъра!

Мнениеот qqboy » 26 ное 2013 17:40

Е сега вече ме ядоса! Не стига, че пишеш простотии на тема хардуер, но плещиш глупости за съвсем непознати хора!
Ta onta ienai te panta kai menein ouden

Потребителски аватар
WangstA
VIP
Мнения: 2758
Регистриран на: 28 мар 2006 12:10
Местоположение: Light's Hope Chapel

Re: Проблем при стартиране на компютъра!

Мнениеот WangstA » 26 ное 2013 17:50

е то ти почна... извинявай за тона но аз съм много прям човек и...кой по дяволите си ти че да констатираш какво съм виждал и правил без да ме познаваш...
Ти 3U отворено виждал ли си? NAS Storage на Harris за 700к евро пипал ли си като ще си говорим за хардуер...дата центъра на NURSAT отвътре виждал ли си го (за пипане няма да те питам щото знам че не си)

P.S. чак пък доклад си пуснал за мен? :) извинявам се на колегите че по инерция го делнах, но не мисля че им трябва доклад...просто да прочетат темата ;)
AMD Phenom II X4 965 Quad Core Black Edition | FOXCONN A88GM Deluxe | 2x 4GB GEIL Black Dragon DDR3 1333MHz | Powercolor HD5750 1GB DDR5 | Corsair 600CX 600W | Windows 7 Ultimate x64 SP1 / Ubuntu 13.10 with KDE 4.11.2

KrIsTiCk
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: 12 май 2014 18:18

Re: Проблем при стартиране на компютъра!

Мнениеот KrIsTiCk » 12 май 2014 18:53

Здравейте. Надявам се да не се отклонявам много от темата.
Много ще съм благодарен,някой да ми обясни, като на човек, дето повечко трябва да му се обяснява :D - защо се получава следното :arrow:

След изключване на компютъра,/дъно Асрок 2013, Захранване- За 20 лв. Трендсоник/, вадене на мрежвия кабел от контакта, цъкане на стартовия бутон/компа понечи да тръгне, но естествено не тръгва - това ми е ясно/ но след задържане на стартовия бутон 5-6 секунди, като бутна мултимера на+/- на изводите на захранването и ТОК! Не мога да кажа колко е тока/доста под работния на захранването, но все пак ток/, защото мултимера ми и той е от смотаните а и вече беше на предела на живота си когато мерих.
Вълнува ме, този ток влиза ли по някакъв начин в дъното и периферията и има ли опастност, човек при изключен от 1минута+/- комп, да направи късо, я с отверка, я с пинсетка и да здуха нещо важно?

На защитите на захранването, ми е ясно, че не трябва да разчитам,но ми е интересно дали по дъното има някакви защити/в случай, че захранването не се справи/ Гасящи резистори, или въобще каквото и там да е. В момента не мога да дам повече инфо за дъното, но предполагам асроците от набор 2013 не са кой знае колко различни на тополгия.

Потребителски аватар
jonov-km
Потребител
Потребител
Мнения: 103
Регистриран на: 06 мар 2013 23:24
Местоположение: Комощица

Re: Проблем при стартиране на компютъра!

Мнениеот jonov-km » 12 май 2014 20:14

И 25 пъти да го прочета - пак нищо нема да разбера :D

KrIsTiCk
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: 12 май 2014 18:18

Re: Проблем при стартиране на компютъра!

Мнениеот KrIsTiCk » 12 май 2014 20:29

Извинявам се значи. :) и аз нещо се затруднявам като се чета

След изключване на компютъра от ел.мрежата, на изводите на захранването меря ток.
Слаб ток, много по-малко от работните напрежения. Понеже тока не спада, тоест спада, но прекалено бавно, може би около 10 минути - има ли опастност, при окъсяване на нещо /без значение кое - дъно, хард, видео карта/ с отверка или пинсетка да се повреди нещо?

Примерно, на дъната и хард дискове, има ли някакви защити срещу тези остатъчни токове от захранването?

Потребителски аватар
jonov-km
Потребител
Потребител
Мнения: 103
Регистриран на: 06 мар 2013 23:24
Местоположение: Комощица

Re: Проблем при стартиране на компютъра!

Мнениеот jonov-km » 12 май 2014 20:35

Сега е по добре :D ами не съм си правил експерименти , с остатъчния в електролитите ток . То нали винаги след като дръпнеш кабела от тока е редно да натиснеш бутона да се разредят кондензаторите .

KrIsTiCk
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: 12 май 2014 18:18

Re: Проблем при стартиране на компютъра!

Мнениеот KrIsTiCk » 12 май 2014 20:47

Натискам го- лампичката пресветва, вентилаторите се завъртат леко. Дори го задържам няколко секунди. Веднъж даже го държах близо 1 минута, но пак има напрежение.


Върни се в “ХАРДУЕР”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост