Проблем със изчезващ хард

Централен процесор, дънна платка, оперативна памет, мишка, клавиатура, монитор, принтер... Да изреждам ли още? Проблеми, оплаквания и информация за тези неща тук!

Модератор: Техническа поддръжка

Потребителски аватар
14/88
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: 06 яну 2012 14:47

Проблем със изчезващ хард

Мнениеот 14/88 » 12 май 2014 09:14

Здравейте!
Мъчи ме проблем със един от хардисковете ми.
Разполагам със С-80гб и Е-150гб ,всичко е наред със С-то но когато пусна комоютърът и всичко зареди след няколко секунди машината зацикля след което Е-то напълно изчезва!
Интересното е че след като това се случи системата бива натоварена до 80-90%.
В някой случай след няколко минути харда пак се появява и в последствие пак изчезва!?

Имам съсед който се пише малко "разбирач" ,според него проблемът е във начина на свързване (диколкото разбрах) ,каза нещо че С-то е свързано тип лента (както е Е-то) а трябва единият хард да е свързан посредством др. вид (кабел или като там се нарича)
Извинете за романите и фантастиката която пиша но не съм спец по тези неща.
Моля някой да ми обясни как да процедирам,благодаря!

Montoya
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 298
Регистриран на: 12 юли 2011 10:14
Местоположение: Берковица

Re: Проблем със изчезващ хард

Мнениеот Montoya » 12 май 2014 09:53

Това два отделни хард диска ли са или разделени дялове от един хард диск?
Ако са два отделни диска при стартиране трябва да се влезе в биос и да се провери виждат ли се от дъното двата хард диска.
Ако се виждат в биос значи не е проблем със свързването, а проблем на уиндоуса. И тук идва логичния въпрос с какъв уиндоус е инсталирана машината и кога, какви са и другите параметри, проверена ли е за вируси, спайуеър, малуеър и други такива дебнещи в мрежата шитни?

Потребителски аватар
14/88
Потребител
Потребител
Мнения: 167
Регистриран на: 06 яну 2012 14:47

Re: Проблем със изчезващ хард

Мнениеот 14/88 » 13 май 2014 08:40

Да! това са 2-ва отделни хард диска,ОС е W7 (преди бях и на ХР ,но там имах абсолютно същият проблем)
Мисля че не е от вирус тъй като на компютърът няма нито една програма,драйвър или файл освен основните за ОС. Тъй като имах същият проблем той беше форматиран и преинсталиран.

Бихте ли ми обяснили как да погледна във биоса? Защото наистина не съм на ТИ със компютрите.
Благодаря ви!

Потребителски аватар
Tieatre
Ветеран
Ветеран
Мнения: 3707
Регистриран на: 02 окт 2005 01:55
Местоположение: Your Suffering Will Be Legendary Even In Hell

Re: Проблем със изчезващ хард

Мнениеот Tieatre » 13 май 2014 09:31

14/88 написа:Бихте ли ми обяснили как да погледна във биоса? Защото наистина не съм на ТИ със компютрите.
Благодаря ви!


Чичка, щом и у биоса не можеш да си влезнеш - нарами си щайгичката и си приготви 10-тина лв и бегай у некой сервиз да ти го оправат (ако ти искат повече пари - смени сервизо). ;)
___________________________________________________________

The One You Love To Hate

Montoya
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 298
Регистриран на: 12 юли 2011 10:14
Местоположение: Берковица

Re: Проблем със изчезващ хард

Мнениеот Montoya » 13 май 2014 10:19

Добър съвет, макар и малко по така написан

Потребителски аватар
hardcore1988
Новак
Новак
Мнения: 28
Регистриран на: 06 юни 2013 12:50

Re: Проблем със изчезващ хард

Мнениеот hardcore1988 » 14 май 2014 11:57

Здравей! Моя съвет е да погледнеш кабелите които свързвът HDD-то с дъното и съответно захранването. Също така ,ако имаш две IDE или SATA в зависимост от HDD-то пробвай да ги преместиш на дугия. Също така можеш да видиш дали този на който ти е windows е master а другия съответно slave. Незнам дали ти стана много ясно, надявам се да съм помогнал. :)

Montoya
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 298
Регистриран на: 12 юли 2011 10:14
Местоположение: Берковица

Re: Проблем със изчезващ хард

Мнениеот Montoya » 14 май 2014 21:34

Написал си го разбираемо за човек който има понятие малко от кабели иде и сата хардове и джъмпери, но като гледам колегата
14/88 написа:Имам съсед който се пише малко "разбирач" ,според него проблемът е във начина на свързване (диколкото разбрах) ,каза нещо че С-то е свързано тип лента (както е Е-то) а трябва единият хард да е свързан посредством др. вид (кабел или като там се нарича)

Май няма да се справи сам, поне докато веднъж някой не му го покаже как става номера


Върни се в “ХАРДУЕР”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта