Проблем с монитор

Централен процесор, дънна платка, оперативна памет, мишка, клавиатура, монитор, принтер... Да изреждам ли още? Проблеми, оплаквания и информация за тези неща тук!

Модератор: Техническа поддръжка

matzuna
Новак
Новак
Мнения: 4
Регистриран на: 27 май 2014 22:30

Проблем с монитор

Мнениеот matzuna » 27 май 2014 22:49

Проблема е следния: като свързах новия 27' монитор LG 27MP65HA с компютъра десктопа не запълва целия екран,а остават черни ленти около 1 инч от вчички страни.Монитора е с макс резолюция 1920Х1080. Видео картата е ATI Radeon HD 4600. На другия монитор 23' LG IPS231 работи на същата резолюция 1920Х1080 без проблеми.В настройките на видео картата и десктопа съм задал тази резолюция.Свалил съм най-новите драйвери за видеото.Проверил съм всички настройки на новия монитора.Свързал съм ги с HDMI-DVI кабел. Ако ги свържа с D-SUB кабел десктопа запълва целия екран,но с по-ниска резолюция и по-лошо качество на картината,а по-висока резолюция с този кабел няма как да стане. Някакви предположения "къде може да се крие ключо от бараката" ?

Потребителски аватар
Бари
Ветеран
Ветеран
Мнения: 2522
Регистриран на: 20 фев 2006 23:51
Местоположение: Евертън

Re: Проблем с монитор

Мнениеот Бари » 27 май 2014 23:29

Има ли опция "Fit to screen"?
Поздрави,
Иван Иванов

matzuna
Новак
Новак
Мнения: 4
Регистриран на: 27 май 2014 22:30

Re: Проблем с монитор

Мнениеот matzuna » 27 май 2014 23:39

Няма "Fit to screen". Има тези двете:
*Функция "Self Image Setting" (самостоя-
телна настройка на изображение)
Тази функция осигурява оптимални
настройки на дисплея. Когато потребите-
лят включи монитора за първи път, тази
функция автоматично настройва дисплея
на оптималните настройки за входящите
сигнали. (поддържа се само в аналогов
режим)
* Функция "AUTO" (Автоматично).
Ако срещнете проблеми като размазан
екран, неясни букви, трептене или изкри-
вен образ на екран, докато използвате
устройството или след като промените
резолюцията на екрана, натиснете бутона
на функция AUTO (Автоматично), за да
подобрите резолюцията. (поддържа се
само в аналогов режим)


А защо от LG са направили тези толкова полезни настройки само за аналогов режим на Full HD монитор още не ми е ясно ... :hm:
Само да добавя,че пробвах първо с аналагов сигнал да използвам тези две функции и да го настроя и после да го пусна с цифров сигнал,но проблема си остана.. :rolleyes:

Потребителски аватар
Бари
Ветеран
Ветеран
Мнения: 2522
Регистриран на: 20 фев 2006 23:51
Местоположение: Евертън

Re: Проблем с монитор

Мнениеот Бари » 28 май 2014 01:10

Би трябвало режим АУТО да го разтегли до рамката на монитора. Аз така съм правил екран за 4:3 да се разтегли на 16:9. И ако са само някаква тънка черна рамка отстрани, би трябвало разтеглен въобще да не личи. Ама знам ли? И това с аналоговия сигнал за FullHD :haha: 2014 година
Дано се оправиш :)
Поздрави,
Иван Иванов

matzuna
Новак
Новак
Мнения: 4
Регистриран на: 27 май 2014 22:30

Re: Проблем с монитор

Мнениеот matzuna » 28 май 2014 10:04

Оправих проблема от настройките на видео картата "Scaling options"> "Overscan

Но сега имам друг проблем,всичко стана съизмеримо по-голямо.Тоест събирам точно толкова неща колкото и на 23' инчовия монитор.Ами трябват по-малки като размер (икони,текст и най вече прозорците,защото на някои програми са ограничени от към намаляне и не мога да събера повече) за да използвам по-голяма работна площ. Настройките на Windows 7 > Control Panel\Appearance and Personalization\Display и преди и сега са на "smaller - 100% (default). Други настройки в Control Panel-а за този проблем не можах да намеря. Ако използвам опцията "Scaling" на видео картата > Underscan нещата стават по-малки,но и работната площ става по-малка (пак черните ленти). Да ли има някакъв начин да го оправя от някъде ?

Потребителски аватар
qqboy
Новак
Новак
Мнения: 53
Регистриран на: 20 юли 2005 20:18
Местоположение: Козлодуй

Re: Проблем с монитор

Мнениеот qqboy » 28 май 2014 13:01

Оправих проблема от настройките на видео картата "Scaling options"> "Overscan
...събирам точно толкова неща колкото и на 23' инчовия монитор.


При една и съща резолюция - 1920Х1080, как очакваш да събереш повече неща. И друго, защо не ползваш чист DVI кабел, а ползваш преход HDMI-DVI. Проблема с черните черти е от HDMI изхода.
Ta onta ienai te panta kai menein ouden

matzuna
Новак
Новак
Мнения: 4
Регистриран на: 27 май 2014 22:30

Re: Проблем с монитор

Мнениеот matzuna » 28 май 2014 13:57

не ползвам чист DVI кабел,защото изходите на монитора са HDMI и D-SUB,но проблема не беше от кабела,а от настройките на видео картата Scaling opions ,както написах по-горе. Иначе за резолюцията вече разбрах,ще трябва да си взема монитор с 2560Х1440

Потребителски аватар
qqboy
Новак
Новак
Мнения: 53
Регистриран на: 20 юли 2005 20:18
Местоположение: Козлодуй

Re: Проблем с монитор

Мнениеот qqboy » 29 май 2014 09:42

Погледни този модел
http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewP ... ctId=54905
Ta onta ienai te panta kai menein ouden


Върни се в “ХАРДУЕР”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта