Проблем с ultra HD

Централен процесор, дънна платка, оперативна памет, мишка, клавиатура, монитор, принтер... Да изреждам ли още? Проблеми, оплаквания и информация за тези неща тук!

Модератор: Техническа поддръжка

Потребителски аватар
insanekiller
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 501
Регистриран на: 22 авг 2007 18:59
Местоположение: Монтана city

Проблем с ultra HD

Мнениеот insanekiller » 05 дек 2015 21:38

Здравейте, наскоро си купих голям телевизор и си монтирах компютъра към него за да гледам филми клипове и т.н, но имам проблем с големите формати. Компютъра поради някаква причина здава багажа когато пусна 1440p да не говорим за 4К... По принцип карантията не му е толкова слаба освен рамта която не знам дали играе толкова голяма роля в цялата работа. Иначе параметрите са му следните... CPU althon X2 260 3.21Ghz, GPU GF 9600GT 2gb Ram ddr2 800Mhz Motherboard Asrock N68C . Чудно ми е защото лаптопа ми в пъти по-слаб освен рам паметта и нямам никакви проблеми с 4K, а настолния понасичва от време на време и на 1080p някакви идей?
SPL AUDIO TEAM MOHTAHA 144db 3th on European Mobile Media Association

Потребителски аватар
Unreal
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 227
Регистриран на: 13 дек 2003 15:32
Контакти:

Re: Проблем с ultra HD

Мнениеот Unreal » 07 дек 2015 15:40

Хардуера ти е на поне 5г. Нормално е да сече. Най-малкото рамта ти е ddr2 на 800мхз. Сравни десктоп хардуера с този на лаптопа си и виж къде е разликата. Не всичко е мегахерци.

Също така със сигурност лаптопа ти има хардуерен декодинг на форматите, който на десктопа ти сигурно куца здраво :)
2пан инкорпорейтид ... ;)

Потребителски аватар
insanekiller
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 501
Регистриран на: 22 авг 2007 18:59
Местоположение: Монтана city

Re: Проблем с ultra HD

Мнениеот insanekiller » 16 дек 2015 22:22

Благодаря за отговора, да поставя въпроса по друг начин тогава. Може ли да "ъпгрейдна" дадена част от компютъра ми която да кажем е слаба за да може да ми върши работа или не? Тъй като гледам поне това което прочетох в интернет, не се изисква кой знае колко мощна машина за целта, но естествено по-нова, но идеята е да не изхвърлям нещо което работи, най-лесно е да си закупя някое друго PC. :rolleyes:
SPL AUDIO TEAM MOHTAHA 144db 3th on European Mobile Media Association

Потребителски аватар
down
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1845
Регистриран на: 05 яну 2007 14:09

Re: Проблем с ultra HD

Мнениеот down » 19 дек 2015 00:52

не не можеш и няма смисъл и да го правиш , аз имам подобен проблем .Моя настолен компютър е с подобни характеристики само че е с по мощна карта и повечко рам 8гб (ако е от значение за теб) и пак засича .Ако ти е само за едните 4К филми компютър за около 500лв ще ти върши съвършена работа,а ако искаш и игри вече цифрата скача.
Изображение
Металиста е като пениса - колкото повече го мачкаш, по - твърд става!
По земята кръв се лее
и смъртта зловещо пее
падат черепи и кости
мрът чалгари ПРОСТИ!!!

Потребителски аватар
insanekiller
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 501
Регистриран на: 22 авг 2007 18:59
Местоположение: Монтана city

Re: Проблем с ultra HD

Мнениеот insanekiller » 19 дек 2015 14:31

Честно казано най-тежката игра която съм играл в последните 5 години е Counter-Srike 1.6 :) , иначе искам да те попитам тъй като ти е подобна системата имаш ли проблеми с формати над 1080p т.е 1440? Защото аз чрез настройка на софтуер драйвъри и допълнителен софтуер докарах компа на 1080p да поддържа 60Fps без да дропва фреймове, но по-нагоре вече процесора като че ли здава багажам въпреки че видео картата все едно е няма и изобщо не се натоварва на максимум поне по това което виждам.
SPL AUDIO TEAM MOHTAHA 144db 3th on European Mobile Media Association

Потребителски аватар
Unreal
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 227
Регистриран на: 13 дек 2003 15:32
Контакти:

Re: Проблем с ultra HD

Мнениеот Unreal » 19 дек 2015 15:52

Задължително трябва да смениш процесора с нещо Core I5 или алтернатива от този клас г/д, заради това ще смениш допълнително и дъното и рамта. Като почнеш с ъпгрейда можеш направо и видеото да обновиш и отиваш към онези 500лв, споменати по-горе.

Между другото има лаптопи за тези пари, които са доста на ниво за филми и CS1.6, че даже и малко по-нагоре.
2пан инкорпорейтид ... ;)

Потребителски аватар
down
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1845
Регистриран на: 05 яну 2007 14:09

Re: Проблем с ultra HD

Мнениеот down » 24 дек 2015 13:39

insanekiller написа:Честно казано най-тежката игра която съм играл в последните 5 години е Counter-Srike 1.6 :) , иначе искам да те попитам тъй като ти е подобна системата имаш ли проблеми с формати над 1080p т.е 1440? Защото аз чрез настройка на софтуер драйвъри и допълнителен софтуер докарах компа на 1080p да поддържа 60Fps без да дропва фреймове, но по-нагоре вече процесора като че ли здава багажам въпреки че видео картата все едно е няма и изобщо не се натоварва на максимум поне по това което виждам.


на 23 инчовия ми монитор тръгва всичко без да засича сигурно и 4К ще тръгне с подходящия плеар daum pod player е много подходящ за компютри като нашите лек е и не товари излишно. Но като го пусна на 37-42+ инчови тв почва да сече и то само на 3Д-то обикновенни ХД-та си върват без проблеми , а игри не съм пускал освем вем на монитора си ,ама и там работата вече е кофти с новите заглавия (даже съм се отказал да играя игри поради тази п ричина)
колкото до I5-цата не съм съгласен.всичко над FM2 на AMD би свършило работа (ако ти требва само за гледане ,а ако ти требва за работа като обработки на 4К вече и I5-цата може да се огъне )
незнам колко е актуален проблема ти и дали не си го разрешил драсни два три реда и кажи кво се случва
Изображение
Металиста е като пениса - колкото повече го мачкаш, по - твърд става!
По земята кръв се лее
и смъртта зловещо пее
падат черепи и кости
мрът чалгари ПРОСТИ!!!

Потребителски аватар
insanekiller
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 501
Регистриран на: 22 авг 2007 18:59
Местоположение: Монтана city

Re: Проблем с ultra HD

Мнениеот insanekiller » 24 дек 2015 22:31

Еми за сега съм дръпнал едно приложение Svp4 в което има кодеци и някакъв си фрейм симулатор, наистина с него нещата са доста по-добри. Сега поне не насичат Full HD филмите. Аз гледах по-мощни процесори но са доста скъпи тези на AMD не знам поради каква причина. Ходих в един приятел и при него на Celeron каза че бил среден клас, какъв клас е бил нямам си и на идея, и нямаше проблеми с 4к като видеокартата му не беше нещо извънземно, та едва ли чак i5 ще ми е нужен но навярно има неща които не знам. Говорих си с един познат и ми предложи да си купя i3 с HD4000 вградена видеокарта и нямало да имам никакви проблеми. Още се чудя какво да правя но явно ще се наложи да направя някакви промени.
P.S Моя комп няма проблеми с 4k като е на монитора, но като го вържа към 42 инча му пада "powera" :lol:
SPL AUDIO TEAM MOHTAHA 144db 3th on European Mobile Media Association


Върни се в “ХАРДУЕР”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта