Проблем с лаптоп Lenovo Y540 81NS

Централен процесор, дънна платка, оперативна памет, мишка, клавиатура, монитор, принтер... Да изреждам ли още? Проблеми, оплаквания и информация за тези неща тук!

Модератор: Техническа поддръжка

Mbisias
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: 12 яну 2022 21:25
Местоположение: София

Проблем с лаптоп Lenovo Y540 81NS

Мнениеот Mbisias » 14 яну 2022 00:08

Здравейте,

Лаптопа е този- https://laptop.bg/archive/laptops-lenovo-Legion_Y7000-lenovo_legion_y7000_81NS0013RM#characteristics. Имам го от около 2 години и малко.

Преди време направи следния проблем - започна да зарежда батерията когато си иска, лампичката отзад премигваше и трябваше на ръка да намествам буксата докато стане постоянна светлината. В един момент обаче съвсем спря. Помислих си че slot-a се е прецакал - беше в гаранция, занесох го и за мое учудване се оказа, че е от зарядното. Смениха ми го и проблема изчезна.

До вчера като започна пак да го прави, този път малко по различно. Сега зарежда, но ако пусна някоя игра - пак започва да премигва отзад или да спира тотално и самият накрайник който влиза в лаптопа се награвя до степен да не може да се пипне. Естествено вече не е в гаранция . От това което успях да намеря в интернет е, че хората с този проблем са го решили като са си купили ново зарядно, но при някои проблема се е появил пак след няколко месеца. Като си знам късмета и аз ще съм от тия къде ще трябва да сменят зарядно през известно време

Зарядното е 20V - 11.5A / 230W, ново струва към 170 лв.

Дали може да има друго решение на проблема, сега работя в Германия и не знам откъде да купя тази батерия.

Върни се в “ХАРДУЕР”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта