MP4 - тройно по-малък размер, същото качество

Тук е мястото да намерите информацията която дълго време сте търсили и сте се чудили как става номера. Пък и никога не е късно да научите нещо ново, нали?

Модератор: Техническа поддръжка

Потребителски аватар
LaMe
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1216
Регистриран на: 14 дек 2004 00:30
Местоположение: Улицата ми е като втори роден дом,но сега се мъчат да ми го отнемат със закон!!!
Контакти:

MP4 - тройно по-малък размер, същото качество

Мнениеот LaMe » 09 ное 2005 20:06

Като за начало да поясним какво е Mp4


Mp4 е почти 3 пъти по-малки музикални файлова със същото качество, тоест стандартната песен кодирана като Mp3 с качеството на 128kbits звучи по същия начин както Mp4 кодирана с 40-50 kbits (192kbits mp3 звучи като 60-70kbits mp4).Това се постига чрез най-новата технология за Audio компресия "HE-AAC" разбработена и пусната от Ahead на 25.7.2003, с излизането на Nero 6.0.0.9

Сега как можете да конвертвате Mp3 в Mp4 и размерът им да се намали двойно поне при мене става:

отваряте Nero 6xxx версия (за предпочитане най-новата) отивате в Nero Start Smart Audio Encode Audio Files от там си адвате файловете и избирате Nero Digital Audio (HE-AAC) (*.Mp4) и конвертвате от Mp3 на Mp4 гаранция че няма да съжелявате защото качеството е същото а размера е двойно по малък ! 100% гарантирано (всъщност вие си решавате )


Сега как да Play-вате Mp4 на Winamp някой говорят "ще прейменуваш от Mp4 на Mp3 и ще ти Play-не" ама това са пълни глупости ве хора осъзнайте се ! все едно да кажеш на някой филм който е под .avi и не ти го play-ва да го прейменуваш на .mpeg и да тръгне това е пълна глупост защото в самия формат под него има различна компресия Xvid, Divx, AAC, и други.На същия принцип е и Mp4 както по горе обясних Mp4 е компресия "HE-AAC" и да го прейменуваш нищо няма да постигнеш !

Сега по същество за да пуснете Mp4 на Winamp ви трябва Този файл него го слагате в директорията на Winamp X:\Program Files\Winamp\Plugins\ и го замествате с стария и пускате Mp4 без никакви проблеми. Ми това е от мене ако някой му харесва тази компресия или вообще темата може да пише тука .

За да можете да пускате Mp4 формат не само на Winamp ами и на други Player-и вие просто трябва да инсталирате K-Lite 2.** след инсталацията ще може и Windows Media Player да пуска Mp4 формат както и останалите Player-и чрез вградения кодек Mp4 Splitter

Източник www.FreeForAllBG.com/forum

Върни се в “FAQ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта