Оптимизиране на вашия Windows XP

Тук е мястото да намерите информацията която дълго време сте търсили и сте се чудили как става номера. Пък и никога не е късно да научите нещо ново, нали?

Модератор: Техническа поддръжка

Потребителски аватар
HeMaM_Mo3bK
Ветеран
Ветеран
Мнения: 3763
Регистриран на: 22 май 2004 23:17
Местоположение: Монтана
Контакти:

Оптимизиране на вашия Windows XP

Мнениеот HeMaM_Mo3bK » 09 май 2006 18:29

Знам , че имаше подобна тема но аз неможах да я открия а ми изглежда полезна и даже е за раздел FAQ но достапът ми до него е ограничен както видях.

Код: Избери всички

Оптимизирайте своя Windows XP

 

 

           Точно както предшествениците си Win2k и NT, Windows XP има вградени и активирани по подразбиране системни услуги (services), които не са нужни на всеки (принт-сървър, инструмент за отдалечено модифициране на системния регистър и т.н.).

          Всяка от услугите заема памет, защото се стартира заедно с Windows и е резидентна. Освен това някои от тях оставят отворени дупки,през които могат да проникнат червеи или злосторници при наличие на достъп до локална мрежа.Тук е показано как може да се настрои системата така, че да няма излишна загуба на ресурси, без това да се отрази на всекидневната ви работа.

          Хубаво е преди започване на каквито и да било модификации да се направи Backup на системата или да се експортира целия клон с информация за Services от системния регистър по следния начин: Start->Run->regedit и [enter].

          Разширете до [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services] и запазете този клон на системния регистър във файл с произволно име.След това само с двойно кликване върху файла + [yes] ще възстановите работещата конфигурация, която сте запазили.

         

           И сега преминаваме към самата оптимизация.

Стартирайте сървис-мениджъра: Start->Run-> в полето напишете services.msc и натиснете [enter].

           Изберете Alerter и натиснете десния бутон на мишката – [properties] и от падащото меню изберете “Disable”. Така следващия път когато стартирате Windows услугата Alerter няма да бъде стартирана. Повторете същите стъпки и със следните ненужни услуги:

Изображение

Код: Избери всички

Отметнете като “Disable” оградените в червено системни услуги, като се съобразите с препоръките написани със син цвят!!!

Изображение

Код: Избери всички

В никакъв случай не спирайте останалите,които не са оградени в червено, освен ако не знаете какво правите!!!

  Рестартирайте и се наслаждавайте на тунинг-версията на вашия Windows XP!

 

                                                                                                                                            По материали от статията на Димитър Петков

                                                                                                                                            във в.”Компютри” от брой 12, 22-28 март 2004г.

Върни се в “FAQ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта