Мога ли да си сменя рутера?

Мнения, препоръки, оплаквания и всичко свързано с качеството на услугите на Net-Surf.Net.

Модератор: Техническа поддръжка

doggy_m
Новак
Новак
Мнения: 19
Регистриран на: 20 сеп 2012 18:41

Мога ли да си сменя рутера?

Мнениеот doggy_m » 12 сеп 2016 22:07

Huawei-а дето ми дадохте винаги е бил с много слаб wifi сигнал обаче от няколко седмици въобще го няма. Мога ли да си купя аз някакъв рутер и да го настроите, че този ме побърква и искам да го разкарам. Ако може, какъв трябва да търся?

harmless
Техническа поддръжка
Техническа поддръжка
Мнения: 17
Регистриран на: 20 дек 2011 13:07

Re: Мога ли да си сменя рутера?

Мнениеот harmless » 13 сеп 2016 08:25

Здравейте,

може да си закупите какъвто рутер пожелаете, зависи колко голяма площ желаете да покриете, какво е разположението в жилището, какви са стените - това са все фактори които оказват влияние върху безжичната мрежа. По-добре е рутер с повече антени за по-силен (покриващ по-голяма площ) сигнал.

Устройството Huawei, е оптично устройство и не може да бъде заменено с обикновен рутер, но новият рутер може да се настрои да взима сигнал от оптичното (Huawei) и да разпространява безжична мрежа, като може да се постави на "централно" място в жилището с цел по-равномерен сигнал.

Успех!
Поздрави,
Net-Surf support,
Нино Митов


doggy_m
Новак
Новак
Мнения: 19
Регистриран на: 20 сеп 2012 18:41

Re: Мога ли да си сменя рутера?

Мнениеот doggy_m » 15 сеп 2016 20:19

Това ми беше въпросът, дали мога да сменя оптичното устройство, че не искам толкова много навързани устройства. Продават ли се такива устройства? Благодаря, за бързия отговор!

harmless
Техническа поддръжка
Техническа поддръжка
Мнения: 17
Регистриран на: 20 дек 2011 13:07

Re: Мога ли да си сменя рутера?

Мнениеот harmless » 17 сеп 2016 08:21

doggy_m написа:Това ми беше въпросът, дали мога да сменя оптичното устройство, че не искам толкова много навързани устройства. Продават ли се такива устройства? Благодаря, за бързия отговор!


За съжаление няма как без него.
Поздрави,
Net-Surf support,
Нино Митов

Cybercop
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 219
Регистриран на: 02 ное 2013 20:25

Re: Мога ли да си сменя рутера?

Мнениеот Cybercop » 18 сеп 2016 08:49

harmless написа:
doggy_m написа:Това ми беше въпросът, дали мога да сменя оптичното устройство, че не искам толкова много навързани устройства. Продават ли се такива устройства? Благодаря, за бързия отговор!


За съжаление няма как без него.

Само на мен ли се струва, че отговора, няма никаква връзка с въпроса?
Човекът (клиентът) пита, може ли да замени (поради неудовлетвореност) едно устройство с друго подобно, но по- качествено и, откъде да си го купи.

Потребителски аватар
down
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1845
Регистриран на: 05 яну 2007 14:09

Re: Мога ли да си сменя рутера?

Мнениеот down » 18 сеп 2016 18:36

тия у-ва струват от по 150-200лв нагоре.Наскоро разговарях с служител на Мтел който ми каза че въпросните у-ва били взимани от тях и,че всъщност били читави само че проблема с wi-fi-то не бил в самите gpon терминали (рутери ) а бил проблема в самите сис.админи който не могли да направят нужните за нормална работа настройки
Изображение
Металиста е като пениса - колкото повече го мачкаш, по - твърд става!
По земята кръв се лее
и смъртта зловещо пее
падат черепи и кости
мрът чалгари ПРОСТИ!!!

doggy_m
Новак
Новак
Мнения: 19
Регистриран на: 20 сеп 2012 18:41

Re: Мога ли да си сменя рутера?

Мнениеот doggy_m » 18 сеп 2016 23:37

Аз бях готов да дам 200$ за хубаво устройство от Щатите, обаче не знаех какво точно трябва да е. И да това ми беше въпросът дали мога да си закупя по-качествено устройство с по-добра марка.

the-ivo
Техническа поддръжка
Техническа поддръжка
Мнения: 2767
Регистриран на: 03 мар 2004 00:37
Местоположение: Монтана

Re: Мога ли да си сменя рутера?

Мнениеот the-ivo » 19 сеп 2016 12:55

Вариант за смяна на Huawei-a с друго устройство няма. Има вариант обаче, след него да си свържете друг рутер от който да използвате Wireless, ако мислите, че този на Huawei-a не ви върши работа.
Поздрави,
Ивайло Каменов
Мениджър Телефонна Поддръжка

Net-Surf.net Ltd.
mail: i.kamenov@net-surf.net

Потребителски аватар
nvr
Новак
Новак
Мнения: 15
Регистриран на: 01 юли 2014 22:09
Местоположение: Враца

Re: Мога ли да си сменя рутера?

Мнениеот nvr » 19 сеп 2016 16:27

down написа:тия у-ва струват от по 150-200лв нагоре.Наскоро разговарях с служител на Мтел който ми каза че въпросните у-ва били взимани от тях и,че всъщност били читави само че проблема с wi-fi-то не бил в самите gpon терминали (рутери ) а бил проблема в самите сис.админи който не могли да направят нужните за нормална работа настройки

Използвания чип за WLAN-Broadcom BCM4317 съвсем не е образец за стабилност,от там идва и проблема със забивания на безжичния интерфейс.Тук пък админите съвсем нямат вина.Като искате хубава безжична връзка,си купувате друг рутер със 20/30 антени и готово.
Много поздрави на Мтел и откриващите топлата вода. :thank:

Потребителски аватар
down
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1845
Регистриран на: 05 яну 2007 14:09

Re: Мога ли да си сменя рутера?

Мнениеот down » 19 сеп 2016 22:07

Четейки отговорите тук не мога да задам следният въпрос: Защо да не мога да си сменя ако искам за моя сметка ОНТ-то след като това явно не се справя добре?? И защо да си кича къщата с ненужни рутери след като най -лесният вариянт е да сменя ващо ОНТ с мое по качествено???
А отностно Мтел си ги поздравявайте вие мене лично ме боли една конкретна част от тялото ми за тях.Все пак те са ваши партньори не мой . :)
Изображение
Металиста е като пениса - колкото повече го мачкаш, по - твърд става!
По земята кръв се лее
и смъртта зловещо пее
падат черепи и кости
мрът чалгари ПРОСТИ!!!


Върни се в “ИНТЕРНЕТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта