Свързване на втори рутер към основния рутер?

Мнения, препоръки, оплаквания и всичко свързано с качеството на услугите на Net-Surf.Net.

Модератор: Техническа поддръжка

amorphis
Потребител
Потребител
Мнения: 82
Регистриран на: 07 яну 2013 17:26

Свързване на втори рутер към основния рутер?

Мнениеот amorphis » 09 авг 2017 17:11

Опитвам се да свържа втори рутер към основния рутер но скоростта ми пада през втория рутер - 48-49 mb/s download през основния, 20-21 mb/s през втория рутер (скоростите са от български сървъри). Това което направих: свързах първия рутер с втория рутер с кабел, от LAN порт от първия ругер до WAN порта на втория рутер. Направих reset на втория рутер след което втория рутер се върза автоматично къмe основния рутер. Това е рутера който се опитвам да го свържа като втори: http://www.sweex.com/en/beeld-geluid/lw310v2/.
Нормално ли е скоростта да ми пада толкова много през втори рутер? Няма други свързани устройства към рутера.

the-ivo
Техническа поддръжка
Техническа поддръжка
Мнения: 2767
Регистриран на: 03 мар 2004 00:37
Местоположение: Монтана

Re: Свързване на втори рутер към основния рутер?

Мнениеот the-ivo » 10 авг 2017 14:18

Най-добрият вариант е да дойдат колегите на място и да проверят дали правилно са настроени устройствата. Очаквайте посещение от наш екип.
Поздрави,
Ивайло Каменов
Мениджър Телефонна Поддръжка

Net-Surf.net Ltd.
mail: i.kamenov@net-surf.net

Montoya
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 298
Регистриран на: 12 юли 2011 10:14
Местоположение: Берковица

Re: Свързване на втори рутер към основния рутер?

Мнениеот Montoya » 10 авг 2017 22:27

Влизаш в настройките на допълнителния рутер, променяш му IP-то на различно от това на основния рутер, след това влизаш и забраняваш DHCP. Кабела от лан на основния в лан на втория рутер и си готов. Абсолютно същата скорост навсякъде

amorphis
Потребител
Потребител
Мнения: 82
Регистриран на: 07 яну 2013 17:26

Re: Свързване на втори рутер към основния рутер?

Мнениеот amorphis » 11 авг 2017 14:24

Montoya написа:Влизаш в настройките на допълнителния рутер, променяш му IP-то на различно от това на основния рутер, след това влизаш и забраняваш DHCP. Кабела от лан на основния в лан на втория рутер и си готов. Абсолютно същата скорост навсякъде


Не мога да деактивирам DHCP сървъра на втория рутер, трябва ми да бъде активиран. Искам да създам безжична мрежа от втория рутер и да изключа бузжичната мрежа на първия. Но проблема е че скоростта ми пада двойно, а и някои устройства не искат да се вържат към мрежата.

Montoya
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 298
Регистриран на: 12 юли 2011 10:14
Местоположение: Берковица

Re: Свързване на втори рутер към основния рутер?

Мнениеот Montoya » 11 авг 2017 19:41

Ами защо да не можеш, първия рутер си остава да раздава ип адресите, на втория с иправиш безжичната мрежа и толкова. Става, отиграно е доста пъти

amorphis
Потребител
Потребител
Мнения: 82
Регистриран на: 07 яну 2013 17:26

Re: Свързване на втори рутер към основния рутер?

Мнениеот amorphis » 12 авг 2017 09:55

Искам да мога да блокирам устройства по mac адрес. Как ще стане ако DHCP сървъра на втория рутер не е активиран и нямам достъп до DHCP сървъра на първия рутер?

Montoya
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 298
Регистриран на: 12 юли 2011 10:14
Местоположение: Берковица

Re: Свързване на втори рутер към основния рутер?

Мнениеот Montoya » 13 авг 2017 18:28

Блокирането по мак адрес си работи, прави се от настройките на безжичната мрежа и няма нищо общо с dhcp сървъра на първия рутер.
Просто на втория рутер му промени ип адреса да не е същия като на първия рутер и ще си имаш достъп до всички настройки, без значение за коя мрежа си се вързал

amorphis
Потребител
Потребител
Мнения: 82
Регистриран на: 07 яну 2013 17:26

Re: Свързване на втори рутер към основния рутер?

Мнениеот amorphis » 14 авг 2017 16:35

Пробвах с LAN в LAN връзка и тогава няма загуба на скоростта през втория рутер но блокирането по мак адрес не работи, устройства които блокирам все още могат да се свързват към интернет. Също рутера ми има опция да показва кое устройство какъв трафик генерира, което също не отчита никакви стойности.

Montoya
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 298
Регистриран на: 12 юли 2011 10:14
Местоположение: Берковица

Re: Свързване на втори рутер към основния рутер?

Мнениеот Montoya » 15 авг 2017 08:28

Нали оставяш втората безжична мрежа да работи, на втория рутер, който няма dhcp сървър, а първата мрежа е спряна?
Не знам защо на тоя суикс не работи мак блокирането. Аз съм го правил стотици пъти, предимно с тп линкове, но блокирането по мак адрес си работи. И в Берковица и в София мрежите ми са точно така направени, също ползвам блокиране по мак адрес.

amorphis
Потребител
Потребител
Мнения: 82
Регистриран на: 07 яну 2013 17:26

Re: Свързване на втори рутер към основния рутер?

Мнениеот amorphis » 15 авг 2017 10:39

Мрежата на първия рутер не съм я спирал. Не съм сигурен как става.
Възможно ли е да се спре DHCP съръра на първия рутер и да използвам DHCP сървъра на втория рутер? Въпроса ми е по скоро към техниците от нетсърф.

Montoya
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 298
Регистриран на: 12 юли 2011 10:14
Местоположение: Берковица

Re: Свързване на втори рутер към основния рутер?

Мнениеот Montoya » 15 авг 2017 20:17

Няма да стане. Първия дето е входа на интернета през него, трябва да раздава адресите.

amorphis
Потребител
Потребител
Мнения: 82
Регистриран на: 07 яну 2013 17:26

Re: Свързване на втори рутер към основния рутер?

Мнениеот amorphis » 16 авг 2017 16:26

Спрях мрежата на първия рутер и сега блокирането по мак адрес работи но други функции като отчитането на какъв трафик всяко устройство генерира не работи. Предполагам че всяка функция която е свързана с работещ DHCP сървър няма да функционира.
Ако знаех че няма да имам достъп до рутера щях да си остана на стария вариант, ама карай да върви. Вече ми писна да се занимавам.

Montoya
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 298
Регистриран на: 12 юли 2011 10:14
Местоположение: Берковица

Re: Свързване на втори рутер към основния рутер?

Мнениеот Montoya » 16 авг 2017 20:02

Ами човек, ти си имаш достъп и до първия рутер, въпреки спряната безжична мрежа. Ако неговото ип е 192.168.0.1 на втория го правиш примерно 192.168.0.100. Така където и да си се закачил в мрежата, по кабел или безжично си имаш достъп и до двата рутера.
Проста мрежа и работи, не знам какво не правиш като хората

amorphis
Потребител
Потребител
Мнения: 82
Регистриран на: 07 яну 2013 17:26

Re: Свързване на втори рутер към основния рутер?

Мнениеот amorphis » 17 авг 2017 09:57

Имам в предвид че нямам достъп до уеб интерфейса на първия рутер. Не знам каква е паролата и юзъра. От нетсърф не ги дават. Затова цялата история с връзването на втори рутер, за да имам някакъв контрол върху безжичната ми мрежа.

nikstone
Новак
Новак
Мнения: 37
Регистриран на: 21 апр 2007 12:01

Re: Свързване на втори рутер към основния рутер?

Мнениеот nikstone » 17 авг 2017 14:53

Значи имам един въпрос - рутера на Нетсърф какъв е? Ако е ОНТ няма начин да ти дадат достъп, аз самия исках достъп преди две три години и ми бе отказан. Освен това каква ти е връзката с него? Ако е кабелна какъв ти е проблема, в къщи имам същата мрежа - ОНТ със спрян WI-FI и рутер след него с пусната безжична точно поради същата причина да имам контрол над нея. Над две години работи без проблем.


Върни се в “ИНТЕРНЕТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта