Защо не позволявате на клиентите си достъп до рутер настройките?

Мнения, препоръки, оплаквания и всичко свързано с качеството на услугите на Net-Surf.Net.

Модератор: Техническа поддръжка

amorphis
Потребител
Потребител
Мнения: 82
Регистриран на: 07 яну 2013 17:26

Защо не позволявате на клиентите си достъп до рутер настройките?

Мнениеот amorphis » 10 авг 2017 14:08

Защо нямам право на достъп до настройките на рутера които са под 192.168.100.1? Не стига че не мога да използвам мой рутер но нямам и достъп до рутера който поставихте. Предпочитам да съм свързан със стандартен интернет кабел но да имам достъп до настройките на рутера отколкото да съм свързан с оптичен но да нямам достъп. Или другия вариант: мога да купя рутер който да поддържа оптична връзка и вие да го монтирате. Абсолютно ми е наложително да имам достъп до настройките на рутера, тези настройки които са в профила ми в нетсърф не ме устройват. Ако проблема е да не объркам нещо в оригиналните настройки мога да направя backup така че и нещо да се обърка винаги мога да възстановя оригиналните настройки от този backup.

the-ivo
Техническа поддръжка
Техническа поддръжка
Мнения: 2767
Регистриран на: 03 мар 2004 00:37
Местоположение: Монтана

Re: Защо не позволявате на клиентите си достъп до рутер настройките?

Мнениеот the-ivo » 10 авг 2017 14:13

Както вече Ви написах в имейла, можете да използвате ваш рутер след оптичното устройство. Това е оптично устройство, а не обикновен рутер и системата не позволява достъп директно в настройките му /както при обикновенните рутер устройства/. Имате достъп само до настройките в контролния си панел /http://netsurf.bg/
Поздрави,
Ивайло Каменов
Мениджър Телефонна Поддръжка

Net-Surf.net Ltd.
mail: i.kamenov@net-surf.net

amorphis
Потребител
Потребител
Мнения: 82
Регистриран на: 07 яну 2013 17:26

Re: Защо не позволявате на клиентите си достъп до рутер настройките?

Мнениеот amorphis » 11 авг 2017 14:53

Това не е критика към нетсърф защото знам че и други доставчици, като Vivacom например, имат същата практика, но не мисля че закона трябва да позволява поставянето на устройства в домовете на клиенти до които клиентите да нямат достъп. Във време в което гражданите могат да бъдат следени и подслушвани по всеки възможен начин на мен лично не ми харесва да имам устройство в дома си за което не знам кой и какъв достъп има, или кой може да получи достъп да него. Но предполагам това са реалностите в България в момента.

Потребителски аватар
down
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1845
Регистриран на: 05 яну 2007 14:09

Re: Защо не позволявате на клиентите си достъп до рутер настройките?

Мнениеот down » 11 авг 2017 21:04

Ти пак се радвай ,че net-surf са ти дали и ограничили достъпа до оптиките ,а не като шибаняците от Netwox да ти донесат сапунерка (рутер) за 30лв и пак да ти забранят достъп до web interface на рутера.
Изображение
Металиста е като пениса - колкото повече го мачкаш, по - твърд става!
По земята кръв се лее
и смъртта зловещо пее
падат черепи и кости
мрът чалгари ПРОСТИ!!!


Върни се в “ИНТЕРНЕТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта