Втори рутер

Мнения, препоръки, оплаквания и всичко свързано с качеството на услугите на Net-Surf.Net.

Модератор: Техническа поддръжка

Mil4o
Новак
Новак
Мнения: 4
Регистриран на: 19 окт 2016 15:15

Втори рутер

Мнениеот Mil4o » 26 окт 2019 12:31

Привет на всички! От два дни съм с оптично ONT устройство Huawei. Проблема е, че искам съвместно с него да си ползвам стария рутер, който е Strong AC750, поради това, че е двубандов, има USB порт с включен външен хард, и имам достъп до интерфейса му. Свързах го по начина, по който масово се препоръчва - Lan от ONT към Lan на втория рутер, със спрян DHCP Server и т.н. Почти всичко тръгна, но почти. По този начин не работят някои от функциите на втория рутер. Въпроса ми е възможно ли е връзката между двете устройства да се реализира от Lan на ONT към Wan на рутера, но да се избегне двойния NAT. Има ли как да сложа статично IP на Wan порта на рутера, вместо оптичното устройство да му назначава през DHCP? При тази конфигурация може ли DHCP сървъра на рутера да бъде спрян? Ще ми се да избегна двойния NAT заради пренасочванията на портове, иначе не ми пречи особено, скоростта е отлична. Благодаря предварително! :)

the-ivo
Техническа поддръжка
Техническа поддръжка
Мнения: 2767
Регистриран на: 03 мар 2004 00:37
Местоположение: Монтана

Re: Втори рутер

Мнениеот the-ivo » 28 окт 2019 12:06

Здравейте,

може ли първо да дадете малко повече информация относно, какво точно не работи чрез текущата схема на свързване ЛАН - ЛАН ?
Поздрави,
Ивайло Каменов
Мениджър Телефонна Поддръжка

Net-Surf.net Ltd.
mail: i.kamenov@net-surf.net

Mil4o
Новак
Новак
Мнения: 4
Регистриран на: 19 окт 2016 15:15

Re: Втори рутер

Мнениеот Mil4o » 29 окт 2019 14:15

Привет! Когато вляза във интерфейса на рутера, винаги показва с една голям удивителен знак, че няма достъп до интернет. Също на самия рутер отпред има един голям led индикатор, който мига в червен цвят, все едно наистина нямам достъп до интернет. Тези неща се оправят. Индикаторът отпред се изключва, макар, че с него ми е доста удобно. Единственото нещо, на което не можах да намеря решение, е функциите, които ми дават инфо какви устройства са вързани към рутера, и кое колко трафик генерира. От същите функции се спира достъпа на някои устройства до нета или до домашния облак. Не е болка за умиране, но е дразнещо. За сега си карам с двоен NAT. Wan порта на втория рутер вече е със статично ip. С пренасочването на портовете през двата рутера не се справих, явно не съм толкова вещ в мрежите. Поздрави, и хубав ден!

the-ivo
Техническа поддръжка
Техническа поддръжка
Мнения: 2767
Регистриран на: 03 мар 2004 00:37
Местоположение: Монтана

Re: Втори рутер

Мнениеот the-ivo » 29 окт 2019 18:04

Mil4o написа:Привет! Когато вляза във интерфейса на рутера, винаги показва с една голям удивителен знак, че няма достъп до интернет. Също на самия рутер отпред има един голям led индикатор, който мига в червен цвят, все едно наистина нямам достъп до интернет. Тези неща се оправят. Индикаторът отпред се изключва, макар, че с него ми е доста удобно. Единственото нещо, на което не можах да намеря решение, е функциите, които ми дават инфо какви устройства са вързани към рутера, и кое колко трафик генерира. От същите функции се спира достъпа на някои устройства до нета или до домашния облак. Не е болка за умиране, но е дразнещо. За сега си карам с двоен NAT. Wan порта на втория рутер вече е със статично ip. С пренасочването на портовете през двата рутера не се справих, явно не съм толкова вещ в мрежите. Поздрави, и хубав ден!


Здравейте,
всичко е направено, така както го обсъдихме по телефона. Ако срещнете някакви затруднения или имате въпроси, моля да се свържете директно с нас на телефона / 0700 13 888 / и опция 9 от гласовото меню.
Поздрави,
Ивайло Каменов
Мениджър Телефонна Поддръжка

Net-Surf.net Ltd.
mail: i.kamenov@net-surf.net

Mil4o
Новак
Новак
Мнения: 4
Регистриран на: 19 окт 2016 15:15

Re: Втори рутер

Мнениеот Mil4o » 29 окт 2019 21:35

Сърдечни благодарности! :bow: Решихте проблема по възможно най-добрия начин. Всичко е прекрасно вече. Супер сте! :beer:


Върни се в “ИНТЕРНЕТ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта