Въпрос за новите функционалности

Мнения, препоръки, оплаквания и всичко свързано с качеството на цифровата телевизия предлагана от Net-Surf.Net.

Модератор: Техническа поддръжка

Потребителски аватар
--={ReSco}=--
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 643
Регистриран на: 02 май 2006 12:18

Въпрос за новите функционалности

Мнениеот --={ReSco}=-- » 01 апр 2015 19:09

Здрваейте!
Искам да попитам за новите функционалности които се появиха с версия 1.7.4 и по-конкретно за функцията прехвърляне на настройки (в раздел Разни). Възможно ли е с тази функция да се прехвърли подредбата на каналите коята е направена на другия приемник или тя е само и единствено за настройките? При прехвърляне на настройките ще промени ли изхода - в смисъл единият ТВ е с шкарт, а другият с HDMI, и това ще е проблем ли за съответния приемник?
Още един въпрос имам относно VDO - как може да се разбере кои филми там са платени и кои не?
Благодаря предварително!

the-ivo
Техническа поддръжка
Техническа поддръжка
Мнения: 2767
Регистриран на: 03 мар 2004 00:37
Местоположение: Монтана

Re: Въпрос за новите функционалности

Мнениеот the-ivo » 01 апр 2015 21:52

--={ReSco}=-- написа:Здрваейте!
Искам да попитам за новите функционалности които се появиха с версия 1.7.4 и по-конкретно за функцията прехвърляне на настройки (в раздел Разни). Възможно ли е с тази функция да се прехвърли подредбата на каналите коята е направена на другия приемник или тя е само и единствено за настройките? При прехвърляне на настройките ще промени ли изхода - в смисъл единият ТВ е с шкарт, а другият с HDMI, и това ще е проблем ли за съответния приемник?
Още един въпрос имам относно VDO - как може да се разбере кои филми там са платени и кои не?
Благодаря предварително!


Здравей,

при прехвърлянето на настройките можеш да избереш кои настройки да прехвърлиш.
Можеш да прехвърлиш само подредбата на каналите или всички настройки.

Относно VOD функцията все още е тестова. Може да се гледа само това което е налично в каталозите.
Поздрави,
Ивайло Каменов
Мениджър Телефонна Поддръжка

Net-Surf.net Ltd.
mail: i.kamenov@net-surf.net

Montoya
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 298
Регистриран на: 12 юли 2011 10:14
Местоположение: Берковица

Re: Въпрос за новите функционалности

Мнениеот Montoya » 01 апр 2015 23:06

И аз един въпрос по случая имам. Сега разбирам че не възможно, но предвижда ли се в бъдеще евентуално вместо прехвърляне на настройките да има възможност за бекъп на същите, дали някъде при вас примерно с ип-то на усхройството някакво бин файлче като при рутерите или на флашка!? Щото ако устройството се скапе и трябва да се смени да може направо новото да му се метнат настройките

Потребителски аватар
--={ReSco}=--
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 643
Регистриран на: 02 май 2006 12:18

Re: Въпрос за новите функционалности

Мнениеот --={ReSco}=-- » 02 апр 2015 08:31

Много благодаря за отговора.
Само още едно въпросче, което тази сутрин забелязах - при активирана PiP (картина в картината) да речем нова ТВ и Дискавъри ченъл и при смяна между тези два канала - малкият канал не се визуализира а стои със син цвят - в смисъл намирам се на Нова ТВ и задавам дискавъри да е умален. Той се визуализира нормално. После превключвам между тези два канала като Дискавъри става на голям екран, а нова Тв трябва да се покаже, но стои със син цвят в малкото прозорче? Това нормално ли е? Не е болка за умиране, но просто ми направи впечатление.
Идеята на Montoya също е много добра и според мен полезна....


Върни се в “ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта