БДЖ - Изумен съм .....

Нещата по света и у нас - изкуство, елит, консуматори на качественото, градски и модерни хора, политици, икономисти, културтрегери, лидери, общественици, космополити и трендсетери на родния и световния пазар. Всичко това - тук.

Модератор: Техническа поддръжка

Потребителски аватар
Бари
Ветеран
Ветеран
Мнения: 2522
Регистриран на: 20 фев 2006 23:51
Местоположение: Евертън

БДЖ - Изумен съм .....

Мнениеот Бари » 14 дек 2012 23:48

Здравейте! Преди малко се прибрах от Свищов, пътувах с БДЖ. След дългото пътуване, исках да изкажа мнение по повод приключенията си. Изумен съм от некомпетентността на служителите на БДЖ и невъзможността им и липса на умения да се справят със закъсняващите им влакове.
Трябваше да тръгна от Свищов с влака в 13:40. Въпросният влак по принцип е от новите Сименс Дезира (или Дезиро, не съм сигурен кое е правилно). Та, в 13:45 в далечинката се зададе един влак, който много приличаше на влака от филма за Тарзан, тия пуфтящите, които карат на въглища (е, този май беше на дизел). Още повече се стъписах, когато видях какъв вагон дърпа влакът - стар и олющен, и то само 1. Като влязох вътре, останах с раздвоено мнение: 1-Какво по д......те??! 2-Това да не е някакво круизно корабче?!? Влакът приличаше много на влак с купета, само, че стените ги нямаше, и така се явяваше като салон, пълен със седалки. Много малко пространство, седящите си подритваха колената, а правостоящите нямаше къде да се хванат за баланс. Влакът тръгна след 13:50.
Съответно закъсняваме за Левски, пристигаме там с около 15 минути закъснение и чуваме прекрасната новина, че влакът от Варна за София, с който трябва да се придвижа до Мездра, закъснява с 60 минути. Шок и ужас!
В крайна сметка влакът закъсня дори повече - около 70-75 минути, а това означаваше, че изпускам връзката от Мездра за Враца и така нататък за Бойчиновци. Качихме се, намерихме места. Имаше доста правостоящи, но на Плевен се пооправи ситуацията. По едно време кондукторката мина през купетата едно по едно, за да уведоми, че влакът от Мездра за Бойчиновци няма да чака нашият и ние трябва да слезем на спирка Мездра-Юг или Мездра-Север или не знам там коя спирка, която се намира след гара Мездра и влакът ни ще спре извънредно там. Когато спряхме на Мездра, едно момче се опита да слезе на гарата, като слизайки, беше попитан за къде пътува, и когато той отговори, че е за Видин, беше наруган и овикан, и беше съпроводен обратно във влака...
На спирката слязохме около 50 човека. Там ни уведомиха, че влакът, който чакаме (София-Видин) закъснява с 50 минути и общо ще трябва да сме там малко повече от час, докато той дойде. Потърсихме началникът на спирката за информация, но явно уплашен от по-високият тон на пътуващите, той се затвори в помещението си, заключи и не обърна никакво внимание на никой. При всеки въпрос, зададен към него, той отговаряше, че няма информация. Беше запитан за телефона за оплаквания на БДЖ, и доста време той отричаше да има такъв телефон. Обадих се на баща ми да дойде да ме вземе. Тръгнах пеша по импровизирания път от спирката към сърдечна болница, където ме засече патрулка с включени светлини, явно бяха повикани от уплашените служители на БДЖ на спирката. Още по-глупавото е, че всъщност има пътнически влак от Мездра, който тръгва около 19:12, а бързият от София щеше да пристигне на спирката около 19:30. По ирония - пътническият по принцип не спира на спирката, но може би в крайна сметка щеше да бъде помолен да го направи. Все пак имаше около 50 разярени пътника.
Не търся съпричастност или нещо друго. Само исках да се оплача. Не ми се случва за пръв път, и то за последната 1 седмица.. Благодаря за вниманието.
Поздрави,
Иван Иванов

Потребителски аватар
Sp1r0
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 2160
Регистриран на: 23 мар 2005 15:43
Местоположение: Монтана, Русе

Re: БДЖ - Изумен съм .....

Мнениеот Sp1r0 » 15 дек 2012 00:02

За съжаление в БДЖ така стоят нещата. Аз запоследно пътувах преди около 1г. (Русе - Пловдид - Русе), беше да си ... мамата. Най "приятното беше" 42-3 градуса в купетата.
Последна промяна от `max на 15 дек 2012 01:23, променено общо 1 път.
Причина: Преместена тема.
Изображение

Потребителски аватар
Infinity
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 406
Регистриран на: 28 фев 2008 23:34

Re: БДЖ - Изумен съм .....

Мнениеот Infinity » 15 дек 2012 10:35

С тия влакове е шок и ужас. Аз от миналата година на влак се не качвам! Ебати пропадналата работа е там...

Потребителски аватар
jack88
Новак
Новак
Мнения: 8
Регистриран на: 17 ное 2012 13:24

Re: БДЖ - Изумен съм .....

Мнениеот jack88 » 15 дек 2012 12:48

Аз имам по различно мнение от колегата. Може би не съм достатъчно късметлия да изпадна в подобна ситуация, но на няколко пъти ми се случи да пътувам без билет и кондукторите се държаха човешки, не ми правиха проблеми с глоби и тнт. Зимата е нормално да има закъснения винаги има проблеми тоя сезон. Единствения минус в бдж за мен са старите влакове.

Потребителски аватар
TILIOS
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1434
Регистриран на: 05 май 2006 20:20
Местоположение: Монтана

Re: БДЖ - Изумен съм .....

Мнениеот TILIOS » 16 дек 2012 00:07

Колега, съчувствам ти. :lol:
Днес аз също преживях подобен ужас, че даже се возех във влак, които е горял сутринта... Не ми се разправя...
И аз говоря за дестинацията Свищов - Монтана. :D

Потребителски аватар
the_evil
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1439
Регистриран на: 06 ное 2005 20:29
Местоположение: гр.Монтана

Re: БДЖ - Изумен съм .....

Мнениеот the_evil » 16 дек 2012 11:23

Да изкажа и аз мнение по темата... преди 2-3г пътувах Монтана - Варна в месеца по два пъти.... и с дневен и с нощен влак съм пътувал и съм имал ужасни преживявания и аз ... пътувал съм с нощен влак без каквото и да било парно такъв студ беше че се молех да стигна жив до там дето съм тръгнал. Прочетох мненията и ви съчуствам на всички, положението в БДЖ не е никак добро и незная дали че се подобри скоро време когато на никои не му пука.

Потребителски аватар
gerY
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 1442
Регистриран на: 14 мар 2007 12:54
Местоположение: Монтана

Re: БДЖ - Изумен съм .....

Мнениеот gerY » 17 дек 2012 17:53

В седмицата понякога ми се налага да пътувам по 2-3 пъти София - Монтана и обратно, по принцип съм с директен влак, но 2 пъти ми се наложи да пътувам с връзка на Мездра, и двата пъти си стоях на гара Мездра по час и половина - два... при което всеки път пристигаше влак, в който нямаше място по коридорите, кво остава по купетата... нямам какво да кажа за запазените места, които в 60% от случаите се дублират, и място получаваш ако успееш да надвиеш на другия :D или пък изобщо не съществуват такива места, щото смотаните служителКИ не са преценили, че влака примерно е с 3 вагона не с 5 и те пращат на майната си с тия запазени места..
Кондукторите според мен в повечето пъти ти влизат в положението, много пъти не са ми давали на гарата билет за Бойчиновци - Монтана ( ?! ) и съм си купувала от влака без ядове...
Общо взето, тва е положението, оправия НЕМА, влаковете си остават най-евтиното средство за придвижване и ако няма кинти се примиряваш :) Пак се радвай, че смениха 1-2 влакчета, че преди беше трагедия ...
Забравих да спомена и разписанието на влаковете, което променят за втори път последните две седмици, и то не с минути, а с часове...
И бабките, които при наличието на поне 5 свободни места около тях искат да седнат точно на твоето..
В такава държава живеем :)))

Потребителски аватар
dEnisLaw
Администратор
Администратор
Мнения: 1035
Регистриран на: 05 ное 2004 19:31
Местоположение: #torsion
Контакти:

Re: БДЖ - Изумен съм .....

Мнениеот dEnisLaw » 17 дек 2012 22:15

Екстра си е с трена - 2 пъти по-евтино, отколкото с автобус. Можеш да се разхождаш, да пикаеш и да пиеш на воля :beer:
Думите отлитат, написаното остава!

Потребителски аватар
mitko_92
Ветеран
Ветеран
Мнения: 1558
Регистриран на: 05 мар 2007 21:04

Re: БДЖ - Изумен съм .....

Мнениеот mitko_92 » 18 дек 2012 15:39

^абсолютно.Единствено е кофти,когато трябва да пътуваш по празниците,щото тогава е пълна лудница,но през повечето от останалото време си е идеално.Че има проблеми-има,но като за тия пари доволно,особено със студентската отстъпка 8)

Потребителски аватар
HAF
Потребител
Потребител
Мнения: 172
Регистриран на: 08 авг 2013 18:32
Контакти:

Re: БДЖ - Изумен съм .....

Мнениеот HAF » 09 ное 2013 06:04

дообре,че спряха тоя нужник :arrow: http://goo.gl/maps/XuI9K
всеки недоволен клиент отказва седем други.

Потребителски аватар
gerY
Глобален модератор
Глобален модератор
Мнения: 1442
Регистриран на: 14 мар 2007 12:54
Местоположение: Монтана

Re: БДЖ - Изумен съм .....

Мнениеот gerY » 10 ное 2013 16:11

Еее, мили спомени от електричката. Как само залепваш за седалката... и не защото е топло :D

Потребителски аватар
nekuf
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 285
Регистриран на: 20 юни 2011 15:31
Местоположение: Монтана

Re: БДЖ - Изумен съм .....

Мнениеот nekuf » 10 ное 2013 17:02

А като е топло още по залепваш :D

leya
Новак
Новак
Мнения: 4
Регистриран на: 03 яну 2020 12:47

Re: БДЖ - Изумен съм .....

Мнениеот leya » 03 яну 2020 12:58

Жалко е, че дори сега, когато технологиите толкова много напреднаха, все още БДЖ е в критично състояние и откъм обслужване и откъм влакове..

Потребителски аватар
steevee
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: 02 май 2020 13:29

Re: БДЖ - Изумен съм .....

Мнениеот steevee » 02 май 2020 13:41

Някога ползвах железниците много и бяха на някакво ниво, което отговаряше на положението в държавата. Сега обаче ако държавата с леки темпове се развива, то БДЖ с гигантски такива се закопава. Тотална смрад! Нямат локомотиви вече и за това често закъсняват влаковете. Вагоните са леш, дори тези, които бяха реновирани преди 10тина години и експресите далеч не са експреси.
Има някакво подобрение в НКЖИ, които отговарят за инфраструктурата в страната, но до там! :!:


Върни се в “ОБЩЕСТВО И КУЛТУРА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта