Красиви гледки от град Монтана

Нещата по света и у нас - изкуство, елит, консуматори на качественото, градски и модерни хора, политици, икономисти, културтрегери, лидери, общественици, космополити и трендсетери на родния и световния пазар. Всичко това - тук.

Модератор: Техническа поддръжка

Cybercop
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 219
Регистриран на: 02 ное 2013 20:25

Красиви гледки от град Монтана

Мнениеот Cybercop » 24 юли 2014 20:17

Пускам няколко творения на съвременното изкуство, които силно ме впечатлиха, докато се разхождах по улиците тази вечер. Сега, интериорът около улиците е в пълен унисон със самите улици.
Може би от Net Surf могат да помогнат с информация, кой е авторът на това модерно изкуство и на кого да благодарим за тези красоти.
И да си дореже едно дърво, по което все още са останали клони, че на хората им мухлясаха автомобилите под тази сянка.

http://s19.postimg.org/z8809f12r/SS852140.jpg
http://s19.postimg.org/hkq7b7r5f/SS852142.jpg
http://s19.postimg.org/uq5phbl0z/SS852143.jpg
http://s19.postimg.org/ekdy8f583/SS852144.jpg
http://s19.postimg.org/de5cvvrjn/SS852145.jpg
http://s19.postimg.org/k9u6sqbeb/SS852146.jpg
http://s19.postimg.org/phaojg2lv/SS852147.jpg
http://s19.postimg.org/60pywx7hv/SS852148.jpg

Потребителски аватар
jonov-km
Потребител
Потребител
Мнения: 103
Регистриран на: 06 мар 2013 23:24
Местоположение: Комощица

Re: Красиви гледки от град Монтана

Мнениеот jonov-km » 24 юли 2014 20:45

:D Едва ли ще видиш некой от нетсърф или друг доставчик да режат дървета и клони - тая работа е върши енергото и евала че все още има някой да пази кабелите от тоя буедак ;)

Cybercop
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 219
Регистриран на: 02 ное 2013 20:25

Re: Красиви гледки от град Монтана

Мнениеот Cybercop » 24 юли 2014 20:55

jonov-km написа::D Едва ли ще видиш некой от нетсърф или друг доставчик да режат дървета и клони - тая работа е върши енергото и евала че все още има някой да пази кабелите от тоя буедак ;)

Някой да "пази" кабелите ? От общинските дървета ? Едното е брезичка на 3-4 години, одялана като тояга.
А, кабелите са доста ниско. Толкова ниско накачени кабели не бях виждал до момента. Изобщо не ми се вярва да са под високо напрежение. Все пак - всеки високо ценен по време на избори гражданин може да ги достигне с тояга или брадва. А, да се застраши животът на такъв гражданин си е престъпление срещу държавата.
Колкото до енергото - не знам с какво право вършат тази вандалщина и кой ще чисти след тях. Земята бе покрита с тонове клони.

Потребителски аватар
jonov-km
Потребител
Потребител
Мнения: 103
Регистриран на: 06 мар 2013 23:24
Местоположение: Комощица

Re: Красиви гледки от град Монтана

Мнениеот jonov-km » 24 юли 2014 21:06

Предполагам от общината им казват къде да кастрят , пък е те си знаят улиците които при вятър имат проблеми със сплетени жици . А другите кабели са ниско понеже не са и малко доставчиците :D А пък в големото село какви снопове м/у сградите съм виждал :D

Cybercop
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 219
Регистриран на: 02 ное 2013 20:25

Re: Красиви гледки от град Монтана

Мнениеот Cybercop » 24 юли 2014 21:12

jonov-km написа:Предполагам от общината им казват къде да кастрят , пък е те си знаят улиците които при вятър имат проблеми със сплетени жици . А другите кабели са ниско понеже не са и малко доставчиците :D А пък в големото село какви снопове м/у сградите съм виждал :D


И аз съм живял известно време в големото село, но изглежда не съм попадал в дърварски квартал.

Потребителски аватар
jonov-km
Потребител
Потребител
Мнения: 103
Регистриран на: 06 мар 2013 23:24
Местоположение: Комощица

Re: Красиви гледки от град Монтана

Мнениеот jonov-km » 24 юли 2014 21:24

[/quote]И аз съм живял известно време в големото село, но изглежда не съм попадал в дърварски квартал.[/quote]
Аз не съм живял , а съм ходил да възстановявам изрязаните кабели от общината :D

Cybercop
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 219
Регистриран на: 02 ное 2013 20:25

Re: Красиви гледки от град Монтана

Мнениеот Cybercop » 24 юли 2014 21:29

jonov-km написа:
И аз съм живял известно време в големото село, но изглежда не съм попадал в дърварски квартал.[/quote]
Аз не съм живял , а съм ходил да възстановявам изрязаните кабели от общината :D[/quote]

В смисъл, общината вместо да спасява кабелите от дърветата ги е рязала ли ?
И, защо се е получило така ?

Потребителски аватар
jonov-km
Потребител
Потребител
Мнения: 103
Регистриран на: 06 мар 2013 23:24
Местоположение: Комощица

Re: Красиви гледки от град Монтана

Мнениеот jonov-km » 24 юли 2014 21:38

Общината режеше кабелите по фасадите а ние след тях ги пускахме отново :D там където работих , нямаше място за дървета . На дърветата мястото им е в гората и парковете а не при комуникациите ;) Всички искаме да няма повреди , да не спира тока при вятър и тн.

Не съм си на село да ти снимам във какво състояние са липите пред нас от мангалите - но на тях никой не може да им каже нищо .

Cybercop
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 219
Регистриран на: 02 ное 2013 20:25

Re: Красиви гледки от град Монтана

Мнениеот Cybercop » 24 юли 2014 22:09

jonov-km написа:На дърветата мястото им е в гората и парковете а не при комуникациите ;) Всички искаме да няма повреди , да не спира тока при вятър и тн.


Да, искаме. Но, аз лично не искам да ми разбият оградата, защото някой е решил да си прекара комуникациите от там. И, не ми е приятно да газя в клони и да гледам пейзаж, подобен на този в Мордор, защото някой е накичил стълбовете от уличната ел. мрежа с "комуникации". Място вече не остана по тях.

Потребителски аватар
jonov-km
Потребител
Потребител
Мнения: 103
Регистриран на: 06 мар 2013 23:24
Местоположение: Комощица

Re: Красиви гледки от град Монтана

Мнениеот jonov-km » 24 юли 2014 22:16

Ами прав си - не остана място а какво ли е положението където са много повече доставчиците :D За всичко е виновна общината и малоумниците в нея . Прави се ремонт на улица , общината да изгради канална мрежа и да задължи тогава просторите да влезнат под земята , като за тази услуга си има цена .

Изображение
Последна промяна от jonov-km на 24 юли 2014 22:21, променено общо 1 път.

Cybercop
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 219
Регистриран на: 02 ное 2013 20:25

Re: Красиви гледки от град Монтана

Мнениеот Cybercop » 24 юли 2014 22:21

jonov-km написа:Ами прав си - не остана място а какво ли е положението където са много повече доставчиците :D За всичко е виновна общината и малоумниците в нея . Прави се ремонт на улица , общината да изгради канална мрежа и да задължи тогава просторите да влезнат под земята , като за тази услуга си има цена .

Напълно съм съгласен. И без това копаха за какво ли не.
Само, не знам, какво е положението с телефонната мрежа, която беше под земята.
Виждал съм десетки пъти да правят ремонти в шахтите.
В момента, тези кабели не вярвам да се използват, защото дори стационарните телефони са безжични.

Потребителски аватар
jonov-km
Потребител
Потребител
Мнения: 103
Регистриран на: 06 мар 2013 23:24
Местоположение: Комощица

Re: Красиви гледки от град Монтана

Мнениеот jonov-km » 24 юли 2014 22:25

На БТК стационарните и АДСЛ са си по меден проводник , само в селата са безжични . Но при тия разкопавания по улиците , каналната мрежа е напълно съсипана и непроходима , както и във Лом . Иначе оптиките на доставчиците са във нея .

Cybercop
Редовен потребител
Редовен потребител
Мнения: 219
Регистриран на: 02 ное 2013 20:25

Re: Красиви гледки от град Монтана

Мнениеот Cybercop » 24 юли 2014 22:32

jonov-km написа:На БТК стационарните и АДСЛ са си по меден проводник , само в селата са безжични . Но при тия разкопавания по улиците , каналната мрежа е напълно съсипана и непроходима , както и във Лом . Иначе оптиките на доставчиците са във нея .

Това "меден" май не трябваше да го споменаваш :D .

Потребителски аватар
jonov-km
Потребител
Потребител
Мнения: 103
Регистриран на: 06 мар 2013 23:24
Местоположение: Комощица

Re: Красиви гледки от град Монтана

Мнениеот jonov-km » 24 юли 2014 22:44

Що , да не би рампайците да не знаят :D те дори имат по добра техника от нас за откриване и рязане на кабели ;)

Потребителски аватар
ray22
Новак
Новак
Мнения: 57
Регистриран на: 19 авг 2015 00:41
Местоположение: Sofia

Re: Красиви гледки от град Монтана

Мнениеот ray22 » 01 сеп 2015 22:20

Има хора, които доста се стараят да "разкрасят" България.


Върни се в “ОБЩЕСТВО И КУЛТУРА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 10 госта